Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Szlachetna dezynfekcja” - kościelna organizacja rozwiązuje problem tysięcy osób w ochronie przed COVID-19

„Pro Caritas” to innowacyjny płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, który oferuje Fundacja Pro Caritate w ramach akcji „Szlachetna dezynfekcja”. Inicjatywie towarzyszy apel o ochronę siebie i najbliższych przed wirusem oraz wsparcie najbardziej potrzebujących w czasie epidemii. Cały zysk z rozprowadzania płynu zostanie przekazany Caritas Polska na walkę ze skutkami trwającego kryzysu.

Szlachetna Dezynfekcja” jest odpowiedzią na pojawiające się sygnały wskazujące, że w oczekiwaniu na szczepienie wiele osób rezygnuje z regularnej dezynfekcji rąk i powierzchni, z którymi mają kontakt. Powodem jest nie tylko nieprzyjemny zapach środków alkoholowych, ale też ich niepożądane działanie, jak wysuszanie i pękanie skóry czy alergie. Taka postawa wiąże się z ogromnym zagrożeniem w czasie, gdy codziennie słyszymy o tragicznych skutkach trwającej epidemii. Właśnie teraz musimy zachować jeszcze większą ostrożność, aby jak najwięcej z nas mogło doczekać szczepienia.

Akcją „Szlachetna dezynfekcja” apelujemy, aby perspektywa zaszczepiania przeciw Covid-19 nie zwolniła nas z regularnej ochrony siebie i najbliższych oraz udzielania pomocy najbardziej potrzebującym. We współpracy z ekspertami przygotowaliśmy specjalny płyn dezynfekcyjny bez alkoholu, z dystrybucji którego będzie finansowana pomoc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii – wyjaśnia Michał Pyra, prezes Fundacji Pro Caritate.

Od kilku miesięcy Fundacja Pro Caritate, która jest częścią Caritas Polska oraz inżynierowie chemicy pracowali nad wprowadzeniem do obrotu płynu, który byłby skuteczny i nieszkodliwy dla skóry. Płyn „Pro Caritas” to przełom w ochronie przed wirusem, a hasło "Szlachetna dezynfekcja" dotyczy nie tylko charytatywnego wymiaru akcji. Nazwa nawiązuję także do właściwości płynu, który oprócz substancji czynnej, nadtlenku wodoru, zawiera nanocząsteczki srebra.

Jesteśmy przekonani, że dbanie o siebie i najbliższych oraz pomoc bliźniemu są istotą chrześcijańskiej odpowiedzialności i solidarności. Dlatego dochód ze sprzedaży płynu „Pro Caritas” zostanie w całości przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebujących w czasie pandemii. Chronisz siebie i pomagasz innym, czyli bezpieczeństwo i miłosierdzie w jednym podkreśla Michał Pyra.

Płyn „Pro Caritas” jest zarejestrowanym i dopuszczonym do obrotu bezalkoholowym środkiem biobójczym. Oparty jest na rekomendowanym przez WHO nadtlenku wodoru oraz nanocząsteczkach srebra. Płyn posiada niezbędne zezwolenia i certyfikaty, m.in. PZH. Akcja „Szlachetna dezynfekcja” obejmie całą Polskę.

Bezalkoholowy płyn dezynfekcyjny „Pro Caritas” można nabyć w placówkach Caritas, parafiach oraz sklepie internetowym centrumokopowa.pl/sklep lub bezpośrednio w Centrum Okopowa w Warszawie (ul. Okopowa 55). Więcej informacji na temat akcji: www.procaritate.pl

O Pro Caritate

Fundacja Pro Caritate została powołana w 1997 roku przez Caritas Polska. Wraz z największą organizacją pomocową w kraju Pro Caritate realizuje programy kierowane do najbardziej potrzebujących grup społecznych, w tym m.in.: Uliczny patrol medyczny, Trochę ciepła dla bezdomnego, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz wspiera program stypendialny dla dzieci Skrzydła. Fundacja zaangażowana się również w pomoc uchodźcom z Syrii, którym zapewniła lekcje języka polskiego oraz wsparła w poszukiwaniu zatrudnienia, mieszkania, zapoznaniu się polską kulturą i integracji w naszym społeczeństwie. Obecnie Fundacja Pro Caritate zatrudnia dwóch emigrantów z Syrii.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx