Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze europejskie w lutym - jakie, dla kogo i na co?

Wprowadzenie na rynek wyników prac badawczo-rozwojowych

W lutym nadal dostępne będzie dofinansowanie dla projektów mikro, małych lub średnich firm, które prowadziły lub prowadzą prace badawczo-rozwojowe i chcą wprowadzić swoje produkty na rynek.

Wzmocnić swoją konkurencyjność firmy mogą poprzez udział w konkursie „Badania na rynek”. Fundusze europejskie z Programu Inteligentny Rozwój pozwalają wdrożyć innowacyjne produkty i procesy.

Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć tak na wydatki inwestycyjne, jak i na zakup wartości niematerialnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.  

Uwaga, nabór trwa do 17 lutego.

Szczegóły naboru na stronie PARP

Go to Brand - wsparcie MŚP w promocji marek produktowych

„Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” – to hasło przewodnie Wystawy Światowej w Dubaju, która odbędzie się między 1 października 2021 r., a 31 marca 2022 r.

W kontekście trwającej nadal pandemii koronawirusa udział w kolejnej edycji programu „Go to Brand – EXPO 2020” daje szanse mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom na promocję ich marek na całym świecie. MŚP zyskują też możliwość udziału w Forum Gospodarczym Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie, które będzie częścią obchodów Dnia Polski podczas Expo.

Otwarcie na współpracę międzynarodową i udział w globalnym rynku to szansa na lepszą przyszłość dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami obecnego kryzysu.

Jeśli myślisz, że Twoja marka (produkt lub usługa) ma szansę stać się marką rozpoznawalną na rynkach zagranicznych zapoznaj się z tym konkursem.

Nabór trwa od 26.02.2021 r. do 29.03.2021 r. Sprawdź szczegóły.

Start-upy

Jeśli jesteś jednym z mikro- i małych przedsiębiorców, którzy zakończyli inkubację na jednej z sześciu platform startowych funkcjonujących w Programie Polska Wschodnia możesz otrzymać nawet 1 mln złotych dofinansowania na rozwinięcie działalności – zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia.

Wnioski w konkursie „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej” można składać do 30 grudnia 2021 roku.

Szczegóły naboru na stronie PARP

Kompetencje dla sektorów zadanie Covid-19 – oferta dla przedsiębiorców

Jako efekt analizy, które z branż i sektorów gospodarki ucierpiały najmocniej w wyniku pandemii COVID-19 przygotowano dofinansowanie na usługi szkoleniowe i doradcze, z reguły świadczone za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych.

Do 12 marca 2021 r. trwa nabór wniosków dla przedsiębiorstw działających w branżach: IT, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości, komunikacji marketingowej, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, chemicznej, przemysłu lotniczo-kosmicznego, handlu oraz usług rozwojowych. 

Sprawdź szczegóły naboru

Innowacje społeczne: „Obiady terapeutyczne” Pomoc osobom starszym

Do 1 marca 2021 r. został przedłużony konkurs dla prowadzących warsztaty terapii zajęciowej (WTZ) na szersze zastosowanie „Obiadów terapeutycznych”.

Tak nazywa się rozwiązanie wypracowane w jednym z inkubatorów innowacji społecznych, które polega na dostarczaniu osobom starszym zdrowych posiłków. Przygotowaniem obiadów zajmują się natomiast osoby z niepełnosprawnościami, które uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej.

O dofinansowanie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) wnioskować mogą wszystkie podmioty, które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie we współpracy z użytkownikami innowacji.

Sprawdź szczegóły naboru na stronie programu.

Pomoc dla osób w przekwalifikowaniu się – zmiana zawodu w województwie śląskim

Regionalny Program Województwa Śląskiego w lutym oferuje aż dwie formy wsparcia z Funduszy Europejskich, które mają poprawić sytuację zawodową mieszkańców tego regionu.

Kształcenie ustawiczne – konkurs

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zbiera do 1 marca br. zgłoszenia od Wnioskodawców chcących przeprowadzić szkolenia i kursy związane z nabyciem kompetencji lub kwalifikacji w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych i znajomości języków obcych.

Szczegóły konkursu

Zdrowie i bezpieczeństwo w pracy

Do 24 lutego zaś trwa konkurs na działania, które mają pomóc we:

  1. wdrażaniu/uruchamianiu  programów ukierunkowanych na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy i
  2. przekwalifikowaniu osób starszych pracujących w trudnych warunkach, pozwalającym im na zdobycie kwalifikacji do wykonywania takich prac, które będą uwzględniały ich umiejętności i stan zdrowia.

Wnioskować mogą przedsiębiorcy i instytucje ochrony zdrowia. Sprawdź szczegóły konkursu

Pamiętajmy, skąd przyszliśmy, nie zapominajmy, gdzie żyjemy

„Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania do 15 lutego czeka na partnerów chcących realizować w województwie podlaskim projekty z zakresu kultury, sztuki, edukacji, turystyki, rekreacji oraz integracji społecznej jako rewitalizacja małej skali.

Szczegóły naboru

Dowiedz się więcej

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających w lutym naborach znajdziesz poniżej:

Źródło: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx