Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - projekt z Dąbrowy Górniczej „Stworzenie pierwszej w Polsce eksperckiej lokalnej grupy międzysektorowej ds. prewencji i przeciwdziałania radykalizacji"

Agata Stafiej-Bartosik, dyrektorka Ashoka w Polsce rozmawia z Marcinem Bazylakiem, prezydentem Dąbrowy Górniczej oraz Jackiem Purskim, prezesem Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

Lokalna grupa ekspercka ds. prewencji i przeciwdziałania radykalizacji reaguje na bieżące potrzeby związane z przeciwdziałaniem radykalizacji i tworzeniem modeli wczesnej prewencji, sygnalizowane przez samorządy, szkoły, Policję i instytucje państwowe. Rekomendacje i materiały opracowywane przez zespół ekspertek i ekspertów są wykorzystywane przez instytucje w całej Polsce, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie poziom bezpieczeństwa m.in. w społecznościach lokalnych, w Internecie i wśród grup młodych ludzi narażonych na radykalizację.

"Innovation in politics" jest corocznym konkursem organizowanym przez Instytut Innowacji Politycznych z siedzibą główną w Wiedniu, w którym biorą udział projekty z całej Europy. Inicjatywa ma służyć popularyzacji najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności - miast, regionów, państw. Jej celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej.

Źródło: YouTube

Zobacz również:

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Senior tuli maluszka, Poznań

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Gdańskie Centrum Równego Traktowania

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Latarnicy i gospodarze, Łódź

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Ogrody Krakowian

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics": Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), Żłobek samorządowy w Rzekuniu

Pierwsza sieć zielonej energii w Polsce - rozmowy z finalistami konkursu Innovation in Politics 2020

Żłobek z nagrodami i solankowa tężnia. Rozmach inwestycyjny w Rzekuniu

Trudne czasy przynoszą wyjątkowe projekty – projekt z Gdyni zwycięża w kategorii „Ekonomia”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx