Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak zatrzymać budowę fermy? Poradnik o postępowaniu administracyjnym

Mieszkańcy wsi zagrożonych powstaniem na ich terenie przemysłowych ferm trzody chlewnej, drobiu czy innych zwierząt często pytają, jak wygląda proces wydania pozwolenia na budowę fermy od strony prawnej i jak mogą się w niego zaangażować, aby zablokować szkodliwą inwestycję. Sytuacja, w której dowiadujecie się o planowanej budowie fermy, może być stresująca i nieść za sobą wiele niepewności o przyszłość Waszej lokalnej społeczności.

Dlatego we współpracy z adwokatem Dominikiem Hącem Koalicja Społeczna STOP FERMOM PRZEMYSŁOWYM przygotowała dla Was poradnik, który wyjaśnia, jak wygląda postępowanie administracyjne w sprawie budowy fermy przemysłowej i jakie możliwości prawne mają mieszkańcy, którzy nie godzą się na taką inwestycję. 

Koalicja Społeczna STOP FERMOM PRZEMYSŁOWYM jest wyrazem niezadowolenia społecznego wobec ekspansji ferm przemysłowych w Polsce. Jednoczymy różne środowiska, które dostrzegają problem masowego chowu zwierząt, aby zatrzymać przekształcanie rolnictwa w uciążliwy przemysł. Setki protestów na wsiach wskazują na brak przyzwolenia dla dalszej ekspansji ferm przemysłowych. Mamy dość przenoszenia kosztów ukrytych generowanych przez ten przemysł na ludzi, zwierzęta i środowisko.

POBIERZ PORADNIK

Źródło: https://stopfermom.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx