Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs „Lekcja przyszłości”

baner konkursu Lekacja Przyszłości

Jaka będzie lekcja przyszłości? To zależy również od Ciebie!

 

 
Nauczyciele potrafią zmieniać oblicze edukacji. To Wy codziennie stajecie przed uczniami z zadaniem przekazania im wiedzy, pasji, ciekawości świata. Chcemy w tym pomagać.
 
Dlatego ogłaszamy konkurs na inspirujące pomysły, dzięki którym lekcje staną się ciekawsze. Opracuj z uczniami niepowtarzalny pomysł na „Lekcję Przyszłości”, zainspirujcie innych i wygrajcie cenne nagrody.
 

CO ZROBIĆ?

  1. Zbierz zespół. Maksymalnie 5 uczniów i maksymalnie 2 nauczycieli.
  2. Wybierzcie przedmiot i temat. Do wyboru macie 14 przedmiotów z listy objętej projektem „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”.
  3. Wymyślcie scenariusz ciekawej lekcji. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.
  4. Opiszcie, opowiedzcie, pokażcie swój pomysł. Formą prezentacji mogą być slajdy lub film. Docenimy kreatywność!
  5. Pokażcie swoją klasę, szkołę, okolicę, miejscowość. Opowiedzcie coś o Was, dajcie się zapamiętać.
  6. Wygrajcie wartościowe nagrody. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody o łącznej wartości 15 000 zł!
DLA KOGO?

W konkursie mogą wziąć udział zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może wystartować wiele zespołów, ale każdy może zgłosić tylko jeden, najlepszy pomysł.


CZAS TRWANIA KONKURSU

Na przesłanie pracy konkursowej Twój zespół ma czas 6 czerwca 2014 r. do godz. 23:59. Konkurs rozstrzygniemy 16 czerwca 2014 r. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w Warszawie.
 
CO PRZYGOTOWAĆ?

Zadanie Twojego zespołu polega na wymyśleniu autorskiego scenariusza lekcji poświęconej wybranemu zagadnieniu spośród 14 przedmiotów objętych projektem „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”: matematyki, fizyki, informatyki, zajęć komputerowych, języka polskiego, chemii, biologii, geografii, edukacji wczesnoszkolnej, historii i społeczeństwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa. Chodzi o scenariusz lekcji, która pomoże przybliżyć konkretny temat, zapamiętać go, zaciekawić nim uczniów i zainspirować do własnych poszukiwań. Ważne, by pomysł był możliwy do zrealizowania także w innych szkołach. Swój pomysł możecie przedstawić w formie prezentacji lub filmu. Plik opublikujcie w miejscu, z którego będziemy mogli go pobrać lub obejrzeć (np. Dropbox, Google Drive, You Tube itp.)
 
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz wypełnia opiekun zespołu. W formularzu wklejacie też link umożliwiający pobranie lub obejrzenie pracy konkursowej.
 
NAGRODY

Zwycięzców wyłonimy osobno w każdej kategorii (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Każdy z trzech zwycięskich zespołów otrzyma karty prezentowe o wartości 5000 zł do zrealizowania w sieci Empik.
 
REGULAMIN
 

Źródło: http://ore.edu.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx