Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nagranie webinarium: Jak działa fundusz sołecki i jak z niego skorzystać?

26 marca (wtorek) o 19:00 odbyło się kolejne webinarium w ramach akcji Masz Głos. Tym razem tematem internetowego szkolenia był fundusz sołecki.


Od uchwalenia pierwszej ustawy o funduszu sołeckim 20 lutego 2009 minęło już 10 lat. Czy fundusz sołecki spełnił swoje pierwotne założenia? Jak działa i czy potrafimy z niego korzystać? Przed jakimi wyzwaniami w tym zakresie stoimy aktualnie?

Podczas webinarium dowiecie się:

  • jak korzystanie z funduszu sołeckiego ma się do zadań sołectwa?
  • jak wyliczane się kwoty funduszu sołeckiego oraz jakie są zasady zwrotu poniesionych wydatków z budżetu państwa?
  • jaka jest rola rady gminy oraz wójta/burmistrza w uchwalaniu, wyliczaniu i rozliczaniu funduszu sołeckiego?
  • na co można przeznaczać środki z funduszu sołeckiego?
  • jaka jest rola zebrania wiejskiego, sołtysa, wójta/burmistrza i rady gminy w uchwalaniu wniosku do funduszu sołeckiego oraz włączania przedsięwzięć do projektu budżetu gminy?
  • jakie są zasady łączenia przedsięwzięć przez sołectwa?
  • co wynika z uchwał Regionalnych Izb Obrachunkowych?

Zobacz prezentację z webinarium

Webinarium prowadzi:

Szymon Osowski – szczecinianin, prawnik związany z Siecią Obywatelską Watchdog Polska od 2007 roku, a od 2010 prezes stowarzyszenia. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuje się informacją publiczną, funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Od 2012 roku notowany w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce (w 2014 roku – 9 miejsce), publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Koordynator akcji Masz Głos w północno-zachodniej Polsce z ramienia Stowarzyszenia Polites.

Źródło: https://www.maszglos.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx