Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusz Pomocowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Inicjatyw Obywatelskich 2020-21

„Fundusz Pomocowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Inicjatyw Obywatelskich 2020” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzony we współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji. Do tej pory w ramach Funduszu Pomocowego przekazano dotacje blisko 100 organizacjom na łączną kwotę prawie 3 milionów złotych.
https://fed.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/PF2021-1-768x432.png
Jego celem jest pomoc organizacjom znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji, wynikającej z pandemii COVID-19. Od maja 2020 roku wsparcie otrzymały podmioty zaangażowane w programy PAFW, a także te, które wcześniej nie współpracowały z PAFW, ale których działania wpisują się w misję Fundacji. Dzięki przyznanym dotacjom organizacje mogły dostosować swoją aktywność programową do obecnych warunków, a także rozpocząć nowe projekty, często o charakterze interwencyjnym, skierowane do osób szczególnie potrzebujących pomocy. Organizacje otrzymały również wsparcie instytucjonalne – dofinansowane zostały koszty administracyjne i wynagrodzeń ich pracowników.

Dofinansowanie otrzymało 15 organizacji pełniących rolę Realizatorów Programu PAFW, 36 regionalnych partnerów PAFW (Ośrodki Działaj Lokalnie i organizacje zaangażowane w program „Study Tours to Poland”) oraz 43 inne organizacje, które złożyły aplikacje w konkursie otwartym w sierpniu 2020 roku.

Celem nowej edycji konkursu, który ogłoszony zostanie 10 marca 2021 roku, jest wsparcie inicjatyw obywatelskich podejmowanych na rzecz łagodzenia lub przeciwdziałania skutkom negatywnego wpływu pandemii COVID-19 w obszarze edukacji i rozwoju społecznego dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, a także ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Tak sformułowany cel wynika z dotychczasowych doświadczeń wieloletnich partnerów PAFW, jak i organizacji, z którymi Fundacja do tej pory nie współpracowała. Potwierdzeniem konieczności podejmowania tego typu działań są również wnioski z licznych badań przeprowadzonych w ostatnim roku przez organizacje pozarządowe, sektor prywatny, jak również środowiska akademickie, ukazujące negatywne konsekwencje edukacji prowadzonej w warunkach głębokiej izolacji społecznej. PAFW uznała obecne problemy z nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzieży za szczególnie istotne, a działania na rzecz poprawy tej sytuacji za priorytetowe. W ramach konkursu, tak samo jak w poprzedniej jego edycji, istnieje również możliwość udzielenia wsparcia na rzecz rozwoju instytucjonalnego organizacji pozarządowych oraz pomoc w przystosowaniu ich do pracy w warunkach pandemii i po jej zakończeniu, między innymi poprzez wzmocnienie zasobów kadrowych organizacji.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności na realizację kolejnej edycji konkursu ogłoszonego w ramach „Funduszu Pomocowego dla Organizacji Pozarządowych oraz Inicjatyw Obywatelskich” w roku 2021 przeznaczyła 1 milion złotych.

Konkurs w skrócie:

Maksymalna kwota dotacji:
do 40 tysięcy zł

w tym kwota na rozwój instytucjonalny:
nie więcej niż 7 tysięcy zł

Okres realizacji projektów:
1 czerwca – 30 listopada 2021 r.

Koszty administracyjne:
do 15 procent wnioskowanej dotacji

Wkład własny:
nie wymagany

Termin składania wniosków:
Do 10 kwietnia na platformie witkac.pl. Bezpośredni link do rejestracji wniosku opublikowany zostanie 1.04.2021. Przed tym terminem wniosek można opracować na podstawie szablonu dostępnego na stronie fed.org.pl

Pula środków w konkursie:
1 milion zł

Kto może ubiegać się o dotację:
Wnioski mogą składać polskie organizacje pozarządowe – fundacje i stowarzyszenia.

Uwaga!

  • Do konkursu mogą przystąpić podmioty, które zostały zarejestrowane przed 30 maja 2020 roku.
  • O dofinansowanie nie mogą ubiegać się Realizatorzy i Współrealizatorzy programów PAFW wymienieni w Załączniku nr 1 do Regulaminu.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://pafw.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx