Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program Grantów Ambasady i Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Polsce

Ambasada i Konsulat USA w Polsce ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie (NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów w wysokości do 20 tys. dolarów. Program NOFO (#WAW-NOFO-FY21-01) dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu 2021 roku.  Wnioski w tej edycji programu można składać do 28 lutego 2021 roku. 

A. KRYTERIA WYBORU:

  • O granty mogą ubiegać się polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, media, jak również osoby fizyczne, których wnioski dotyczą obszarów tematycznych wymienionych poniżej w punkcie B.
  • Wszyscy wnioskodawcy muszą posiadać status non-profit.
  • Organizacja lub osoba fizyczna może złożyć tylko jeden wniosek. O grant nie powinny ubiegać się organizacje, które obecnie korzystają z przyznanego przez ambasadę grantu o wciąż otwartym statusie.
  • Amerykańskie organizacje pozarządowe i osoby fizyczne również mogą ubiegać się o granty, ale muszą w swoich wnioskach udokumentować powiązanie z polskim partnerem.
  • Aby móc ubiegać się o grant, organizacje (wymóg nie dotyczy osób fizycznych) muszą uzyskać numer DUNS i mieć aktualną rejestrację w gov (jest ważna przez rok). Instrukcje znajdują się w części F.

B. WYKAZ TEMATÓW:

Konkurs dotyczy propozycji innowacyjnych projektów w zakresie:

  1. Zwalczania nieprawdziwych informacji i dezinformacji nt. COVID-19, w tym między innymi prowadzenie kampanii informacyjnych, kampanii w mediach społecznościowych, warsztatów dla dziennikarzy, działalności edukacyjnej wśród uczniów i studentów, itp.
  2. Zwalczania nieprawdziwych informacji i dezinformacji dotyczących szczepionek przeciw COVID-19, w tym między innymi prowadzenie kampanii informacyjnych, kampanii w mediach społecznościowych, szkoleń dla dziennikarzy nt. naukowej wiedzy o szczepionkach, działalności edukacyjnej wśród uczniów i studentów, itp.
  3. Uczenia uczniów szkół średnich i/lub studentów krytycznej oceny rozpowszechnianych w mediach społecznościowych informacji na temat pandemii COVID-19 i szczepionki, w tym uczenia ich, jak sprawdzać źródła, oceniać różne punkty widzenia czy rozpoznawać intencje kryjące się za rozpowszechnianymi informacjami.
  4. Szkolenia nauczycieli w tym, jak uczyć umiejętności krytycznej oceny informacji na temat pandemii COVID-19 i szczepionki przeciw COVID-19 rozpowszechnianych w mediach społecznościowych, w tym jak uczyć sprawdzania źródeł, oceny różnych punktów widzenia czy rozpoznawania intencji kryjących się za rozpowszechnianymi informacjami.

**Uwaga: Wnioski, które nie podejmują żadnego z czterech powyższych tematów nie będą rozpatrywane.**

Pełną dokumentację należy przesłać do 28 lutego 2021 roku (niedziela) do godz. 17.00.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://pl.usembassy.gov

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx