Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Fact-Checkingu - Warszawa

Stowarzyszenie Demagog przy wsparciu finansowym Ambasady USA prowadzi projekt pt. “Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Są to warsztaty dla nauczycieli i uczniów nt. fake-newsów i tego jak sobie z nimi radzić za pomocą fact-checkingu i korzystania z wiarygodnych źródeł informacji. Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezinformacji.

Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli w Warszawie, które odbędzie się 10 maja (czwartek) w godz. 17:00-20:00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCiES), ul. Stara 4.

Podczas warsztatów eksperci Stow. Demagog podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake-newsów i metod sprawdzania faktów zawartych w wypowiedziach osób publicznych - fact-check, która może być wykorzystywana w pracy z uczniami. Szkolenie zakończy się przyznaniem certyfikatu uczestnictwa z logiem Stow. Demagog, WCiES oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzą się, na jakie elementy zwracać uwagę przy czytaniu informacji medialnych, aby nie dać się nabrać na fałszywą informację. Poznają również narzędzia, dzięki którym weryfikacja zdjęć i filmów w internecie stanie się łatwiejsza. W trakcie zajęć dotyczących wiarygodnych źródeł informacji Stow. Demagog przedstawi przykłady źródeł z Polski i Stanów Zjednoczonych, które są rzetelne i godne zaufania. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie skonstruować fact-check czyli jak sprawdzać fakty.

ZGŁOSZENIA

Aby uczestniczyć w warsztatach, należy wypełnić formularz on-line. W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie na Facebooku

Więcej informacji o projekcie oraz przydatne artykuły znajdą Państwo na stronie:  http://akademia.demagog.org.pl

Opis projektu Stow. Demagog

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx