Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawił nową propozycję ustawy, która ma regulować zasady kontroli jakości nieprzetworzonych artykułów rolno-spożywczych lub mięsa. Nabywcy tych artykułów będą zobowiązani do sprawdzenia wartości poszczególnych parametrów jakościowych lub ilościowych.

W projekcie ustawy zostały uregulowane obowiązki związane z rzetelnym sprawdzeniem przez skupującego artykułów rolno-spożywczych lub mięsa oraz przedstawiono nowe wymogi dla laboratoriów, w których będą dokonywane pomiary, m.in. muszą być one zatwierdzone przez Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Ponadto w projekcie wprowadzono przepisy dotyczące zasad kontroli prowadzonych przez odpowiednie organy administracyjne. 

Ministerstwo nie określa, jaki skutek będzie miała regulacja i jak wpłynie na funkcjonowanie zakładów zajmujących się skupem artykułów rolno-spożywczych lub mięsa, trudno więc ocenić, jakie rzeczywiste skutki przyniesie zmiana tej ustawy.

Projekt aktu do pobrania

Zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami i przemyśleniami w tym temacie na forum "Monitorowania prawa gospodarczego przez organizacje rzemiosła"

Źródło: http://rzemioslooprawie.zrp.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx