Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paczki prosto od rolników z Farmy Zacisze

  

 

 

W tym sezonie, we wzmocnionym składzie, postanowiliśmy sprzedawać nasze plony jako RWS.

Czym jest RWS i czemu służy?

RWS to inaczej Rolnictwo Wspierane przez Społeczność - W RWS-ie konsumenci płacą rolnikom z góry na początku sezonu, ustaloną na podstawie wspólnie opracowanego budżetu kwotę. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnik zna swój roczny przychód i niezależnie od urodzaju czy wahań cen rynkowych z powodzeniem prowadzi gospodarstwo. Płatności dokonywane do końca lutego dają gospodarstwu środki niezbędne do zakupu nasion i drobnego sprzętu, co pozwala uniknąć pożyczek, a tym samym zależności od kaprysów systemu bankowego. W zamian za to konsumenci mają dostęp do świeżej żywności po przystępnej cenie, która jest regularnie dostarczana w ich okolicy.
Więcej informacji o idei RWS znajdziecie tutaj: http://wspierajrolnictwo.pl/

O gospodarstwie

Nasze gospodarstwo znajduje się w Ulowie, ok. 100 kilometrów na południe od Warszawy, w zakolu Pilicy, wśród malowniczych lasów i pól.
Kilka lat temu postanowiliśmy uciec z miasta i kupiliśmy zaniedbane gospodarstwo rolne, z pięknym starym sadem jabłkowo – śliwkowym, o powierzchni 2,5 ha. Konsekwentnie, krok po kroku, ratujemy stare odmiany jabłek i najwspanialszą na świecie: śliwkę węgierkę.

Ekologicznie uprawiamy kawałek pola. Założyliśmy dwa tunele foliowe, a warzywa, na naturalnych nawozach, rosną jak ma przysłowiowych drożdżach. Do oprysków nie stosujemy żadnych chemicznych „ulepszaczy” wzrostu i koloru. Używamy tylko naturalnych składników, między innymi nieocenionej pokrzywy. W tym roku będziemy również korzystać z naturalnych probiotyków – EM-ów, które pozwolą utrzymać ziemię i rośliny w super formie. Więcej na temat EM-ów znajdziecie tutaj.


Korzystamy z tego co daje nam okoliczna natura, a w szczególności piękne grzybowo-jagodowe lasy sosnowe.
W naszej Farmie Zacisze możesz kupić nie tylko ekologiczne owoce, warzywa, zioła, grzyby, jeżyny, ale również przetwory: marynaty, konfitury i powidła smażone na kuchni opalanej drewnem oraz syropy i soki. Możecie zamówić ciasta owocowe na wiejskich jajkach od szczęśliwej kury i sernik, z sera wyrabianego ręcznie, z mleka od krowy sąsiadki. Możecie skosztować pierogów o przeróżnych farszach. Do naszych farszy dodajemy tylko owoce i warzywa wyhodowane na naszej Farmie lub kupione od zaprzyjaźnionych małych gospodarstw.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.facebook.com/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx