Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Eksperyment Wymiana: polsko-niemiecka giełda kontaktów dla szkół i organizacji w dziedzinie STE(A)M*

Jak zbudować z uczniami gokarta? Jak sprawdzić czy muzyka może gasić świece? Jak zbierać dane pogodowe przy pomocy własnoręcznie zbudowanego i zaprogramowanego łazika?

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Klub Młodego Odkrywcy (KMO**), program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik, zapraszają edukatorów z Polski i Niemiec do udziału w seminarium kontaktowym, które odbędzie się od 28 do 31 maja 2020 roku w CNK w Warszawie. Spotkanie posłuży nawiązaniu kontaktów i współpracy oraz poznaniu metod realizacji projektów STEAM w wymiarze międzynarodowym. Podczas seminarium zostaną wspólnie zaplanowane wymiany, podczas których młodzi ludzie będą mogli się razem uczyć oraz poznawać otaczający ich świat poprzez konstruowanie i doświadczanie.

* Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka)

** KMO to zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci i młodzież wspólnie i osobiście eksperymentują pod opieką edukatora. 

Tematyka seminarium

Seminarium pomoże Państwu w nawiązywaniu nowych partnerstw i podpowie, jak przygotować wspólny polsko-niemiecki projekt wymiany młodzieży poświęcony konstruowaniu i poznawaniu świata przyrody poprzez doświadczanie. Dzięki uczestnictwu w seminarium dowiedzą się Państwo czym jest spotkanie międzykulturowe oraz co sprzyja udanej pracy projektowej. Organizatorzy zapewnią warunki, które umożliwią wzajemne poznanie się i przygotowanie do przeżycia wspólnej przygody, jaką jest projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Sprawy organizacyjne

Seminarium będzie realizowane w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Koszt uczestnictwa wynosi 140 złotych.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium zapraszamy do wypełnienia formularza online najpóźniej do 15 marca 2020 roku.

Źródło: https://www.pnwm.org/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx