Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” – więcej pieniędzy oraz więcej czasu na złożenie wniosku

„Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” konkurs realizowany i finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia został przedłużony do 30 grudnia 2021 r. Jego budżet został zwiększony o 90 mln zł i wynosi 390 mln zł.

Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z sześciu „Platform startowych” i chcą wprowadzić swój produkt na rynek krajowy lub zagraniczny. Młode firmy mogą otrzymać w konkursie nawet 1 mln zł na sfinansowanie kosztów swojego przedsięwzięcia, przy czym uzupełnić go muszą wkładem własnym nie mniejszym niż 15 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu.

Otrzymane dofinansowanie młode spółki będą mogły przeznaczyć m.in. na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego, pokrycie kosztów wynagrodzenia personelu, nabycie środków trwałych, surowców, materiałów lub wartości niematerialnych i prawnych. Środki z PARP mogą też posłużyć startupom na organizację i przeprowadzenie działań służących zagranicznej ekspansji rynkowej. Do tej pory PARP wsparła blisko 90 startupów, które dzięki dotacji, mają możliwość rozwijania i skalowania swoich innowacyjnych pomysłów w Polsce i zagranicą.

Zaktualizowany regulamin konkursu obowiązuje od 30 września 2020 r.

Więcej informacji.

Źródło: https://www.parp.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx