Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Blogowanie jest trendy

Blogowanie jest trendy
Blogowanie jest trendy
Blogowanie jest trendy Blogi – internetowe pamiętniki, biją obecnie w sieci rekordy popularności. W ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele serwisów umożliwiających zakładanie...

Blogowanie jest trendy

Blogi – internetowe pamiętniki, biją obecnie w sieci rekordy popularności. W ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele serwisów umożliwiających zakładanie blogów, internauci coraz chętniej czytają o doświadczeniach innych, ale także dzielą się własnymi. Piszą je już nie tylko osoby prywatne, ale także gwiazdy, politycy, dziennikarze i publicyści.

Wikipedia definiuje blog (od ang. weblog — sieciowy dziennik, pamiętnik) jako rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane kolejno, zaczynając od najnowszego. Blogi zazwyczaj posiadają system archiwizacji wpisów, możliwość komentowania wpisów przez czytelników, a także zestaw linków (tradycyjnie umieszczany w bocznej kolumnie): do blogów polecanych przez autora (tzw. blogroll) i innego rodzaju stron WWW.

Blogi, jak na pamiętniki przystało, mają zazwyczaj typowo osobisty charakter. Autorzy prezentują swoje przemyślenia i doświadczenia, często ilustrując je zdjęciami czy nagraniami. Drugą warstwą każdego bloga są komentarze – to tam toczą się „rozmowy kuluarowe”, podczas których można wymienić poglądy oraz tak naprawdę poznać autora i innych czytelników; to tam zawiązują się przyjaźnie, często nie tylko wirtualne. Internauci wybierają nawet swoich ulubieńców, przyznając wyróżnienia w konkursie na najlepszy blog roku.

Coraz częściej dzisiaj blogi przyjmują inny niż pierwotnie charakter. Zdarza się, że autorzy traktują je jak zwykłe strony internetowe lub wręcz małe portale tematyczne. A tematyka jest tak szeroka, że serwisy z blogami obecnie dzielone są na wiele kategorii. Młodzież pisze o swoich idolach, podróżnicy o swoich wyprawach, matki o dzieciach, amatorzy fotografii prezentują swoje zdjęcia, etc. Prawdziwą gratką dla fanów są blogi prowadzone przez gwiazdy: aktorów, piosenkarzy, pisarzy i sportowców – blogują m.in. Ania i Michał Wiśniewscy, Monika Brodka i Agata Passent.
Zdarza się, że mają kilku autorów, a ich celem jest szeroko rozumiany marketing. Tak na pewno można traktować bardzo popularne blogi naszych polityków, które powstawały masowo szczególnie w gorącym okresie przedwyborczym. Do najczęściej odwiedzanych należą na pewno blogi Janusza Korwin-Mikkego, Kazimierza Marcinkiewicza, czy prof. Joanny Senyszyn, gdzie pod każdym wpisem zawsze pojawia się kilkaset komentarzy. Nic dziwnego, że politycy decydują się na taką właśnie formę promocji, ale też dialogu z potencjalnymi wyborcami.

Blogowanie stało się modne, to nie ulega wątpliwości. Politycy, piosenkarze czy publicyści traktują wirtualną rzeczywistość jako miejsce, gdzie nie tylko można, ale powinno się zaistnieć. Szczególnie, że założenie i pisanie bloga nie wymaga od autora specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Potrzeba odrobinę odwagi, chęci i systematyczności. Ponoć, jak się raz spróbuje, nie można skończyć.

 

Najbardziej popularne serwisy www z blogami:

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx