Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”


X lat Fundacji Ekologicznej ARKA

„Listy dla Ziemi” we Wrocławiu

 

21 kwietnia o godz. 12.00 na Placu Pod Kościołem Polskim (ul. Wita Stwosza i Szeroka) we Wrocławiu Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z ok. 100 uczniów z wrocławskich szkół inauguruje trzecią edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”.

W tym roku w akcji bierze udział około 300 tys. dzieci i młodzieży. I jest to jedna z największych akcji ekologicznych w Polsce.

Zapraszamy na widowiskowy happening oraz przestrzenne instalacje i warsztaty ekologiczne.

Atrakcje na start

W programie tegorocznej inauguracji akcji przewidziano m.in.: happening „Ziemia w naszych rękach” z aktorami na szczudłach i wielką kulą ziemską, występ orkiestry recyklingowej (muzyka z odpadów), układanie gigantycznych puzzli ekologicznych oraz gry i warsztaty przestrzenne. Jednak główny element akcji to pisanie „listów dla Ziemi” w przestrzeni publicznej. Na placu powstanie również „wirtualna strefa ekologiczna”, w której uczniowie będą mogli korzystać z aplikacji i gier komputerowych.

Zaangażowanych coraz więcej

Przygotowania do kolejnej edycji akcji ARKA prowadzi już od kilku miesięcy. W kwietniu ponad 300 tys. młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych. Cieszymy się, ponieważ już do tej pory zgłosiło się ponad 250 samorządów oraz ponad 3 tys. szkół i przedszkoli! – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Głównym elementem akcji jest pisanie tematycznych listów przez młodych ludzi, które skierowane są do dorosłych. Tematyka listów i całego programu dotyczy prawidłowego zagospodarowania odpadów i niskiej emisji. W tym roku nowością jest pisanie listów także w formie cyfrowej dzięki aplikacji na stronie www.listydlaziemi.pl

Akcja była organizowana po raz pierwszy w 2013 roku i już stała się jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w kraju. Docelowo ma być organizowana każdego roku, ale tematy i pomysły będą się zmieniać – dodaje Wojciech Owczarz.

Idea listów o ekologii

Pisanie listów przez młodych ludzi jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Listy pisane są na specjalnie przygotowanym i wydrukowanym na makulaturze papierze. Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników – wyjaśnia Wojciech Owczarz.

Listy są indywidualnymi pracami dzieci, ale zawierać mogą proste informacje merytoryczne dotyczące działań, które w każdym domu można zrealizować, aby wytwarzać mniej odpadów.

365reklamoweksmieci.pl

Happeningi mają służyć także promocji akcji 365reklamoweksmieci.pl, w której zachęcamy uczestników do zebrania co najmniej jednej reklamówki śmieci w parkach, terenach zielonych, lasach, nad rzekami. Wszystkie zebrane reklamówki są sumowane na stronie www.365reklamówekśmieci.pl a sama strona służy do ciekawej i wymiernej edukacji ekologicznej.

 

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. (+48) 609 267 020, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx