Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego „ZABYTKOMANIA”

Pasjonujesz się sztuką filmową i historią? Chcesz przez swoją twórczość pokazać, że dziedzictwo jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, to ZABYTKOMANIA jest właśnie dla Ciebie! Celem konkursu jest promowanie dóbr kultury, nauki i sztuki – zarówno materialnego, jak i niematerialnego dorobku poprzednich pokoleń, a także upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie.

https://www.nid.pl/imgResize.php?img=L3VwbG9hZC9pYmxvY2svZDI5L2QyOTBkY2VjNGY4MmE2NjgzNWUwZmI3NmY0MjM4NWNjLmpwZw==&scale=3

Konkurs „ZABYTKOMANIA – Przepis na dziedzictwo” koncentruje się na dziedzictwie materialnym – obiektach zabytkowych służących celom związanym z wytwórstwem żywności, przygotowywaniem, podawaniem, smakowaniem i spożywaniem posiłków. Warto poznać historię warsztatów rzemieślniczych, magazynów, miejsc zajmujących się przetwórstwem żywności, gastronomią czy handlem. Hasło odnosi się również do dziedzictwa niematerialnego – kulinarnych tradycji, kuchni poprzednich pokoleń, starych książek kucharskich, oryginalnych receptur kuchni lokalnej i regionalnej. Podziel się z nami smakami dziedzictwa swojej rodziny, miasta, regionu! Zaprezentuj zabytki, które na stałe wpisały się w „kulinarny” krajobraz Twojej miejscowości.

Do udziału w konkursie można zgłosić się w ramach jednej z trzech grup:

1.    GRUPA I – osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia.
2.    GRUPA II – osoby powyżej 18 roku życia (amatorsko zajmujące się tworzeniem filmów).
3.    GRUPA III – osoby powyżej 18 roku życia (profesjonalnie zajmujące się tworzeniem filmów).

Dla najlepszych filmów przewidziane są nagrody:

GRUPA I:
I, II, III miejsce – sprzęt multimedialny;
GRUPA II:
I miejsce – 8 tys. zł;
II miejsce – 5 tys. zł;
III miejsce – 2 tys. zł;
GRUPA III:
I miejsce – 12 tys. zł;
II miejsce – 9 tys. zł;
III miejsce – 4 tys. zł;

 
By wziąć udział w konkursie, należy do dnia 30 czerwca 2021 r. założyć konto użytkownika na stronie www.zabytkomania.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 
Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, realizacja konkursu jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. 

Więcej informacji na stronie www.edu.nid.pl

Regulamin konkursu ZAŁĄCZNIK

Źródło:https://www.nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx