Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maróz 2009. Filmowa prezentacja warsztatów „Tradycyjna kultura muzyczna na ziemiach polskich”

Warsztaty odbyły się 15 maja 2009r. w Marózie, w ramach VIII Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich.

Krzysztof Trebunia-Tutka „Tradycyjna kultura muzyczna na ziemiach polskich”

Krzysztof Trebunia-Tutka wyrósł w kręgu góralskiej tradycji, w rodzinie o kilkupokoleniowych tradycjach muzycznych. Od najmłodszych lat występował na scenie z zespołami góralskimi i kapelą rodzinną zdobywając wiedzę poszerzoną o literaturę i opracowania etnograficzne. Posiada stopień instruktora I klasy w specjalności “muzyka, śpiew i taniec podhalański”.

Od wielu lat zajmuje się przekazywaniem swojej wiedzy, nie tylko jako nauczyciel, ale również prowadząc wykłady i prelekcje dla wszystkich zainteresowanych kulturą góralską.


Krzysztof Trebunia-Tutka prowadzi warsztaty w Marózie.

Krzysztof Trebunia-Tutka był wielokrotnie nagradzany indywidualnie w ogólnopolskich konkursach tradycyjnej muzyki ludowej (m.in. Festiwal Folkloru Górali Polskich - Żywiec 1997, 2001, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - Kazimierz nad Wisłą 2002) oraz na festiwalach międzynarodowych (m.in. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – Katowice 1991, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich – Zakopane 1992) oraz z własną “Kapelą Krzysztofa Trebuni-Tutki” (m.in. MFFZG – Zakopane 1994), Złote Zbyrkadło na MFFZG - 2008 r.

Jest założycielem i liderem profesjonalnego zespołu “Trebunie-Tutki”, z którym koncertuje na całym świecie.
(źródło: http://www.krzysztoftrebunia.art.pl)

Więcej o zespole Trebunie –Tutki: http://www.trebunie.pl

Opracowanie: P.S.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx