Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kraina Żubra -informator turystyczny

 

 

 

Szanowni Państwo!

Ten przewodnik turystyczny został opracowany i wydany w ramach projektu „Proekologiczny rozwój sektora usług turystyki wiejskiej w Polsce Wschodniej” realizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Agroturystycznym „Puszcza Mielnicka”, Białowieskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym „Żubr” i samorządem duńskiej wyspy Bornholm.

Obejmuje on regiony Puszczy Białowieskiej oraz Puszczy Mielnickiej. Mamy nadzieję, że umieszczenie w jednym opracowaniu informacji turystycznych o tych dwóch sąsiadujących ze sobą krainach, ułatwi Państwu zaplanowanie ciekawego pobytu na wschodzie Polski.

Daje on Państwu możliwość dokonania zadowalającego wyboru spośród bardzo różnorodnej oferty turystycznej Podlasia.

Obszary te charakteryzuje przede wszystkim wielokulturowość etniczna mieszkańców w stopniu rzadko spotykanym w innych regionach kraju oraz szczególne bogactwo zasobów przyrodniczych, począwszy od jednego z najstarszych w Europie kompleksów leśnych jakim jest Puszcza Białowieska, a skończywszy na malowniczej dolinie Bugu, jednej z największych dotychczas nieuregulowanych rzek Polski.

Doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej (trasy piesze ,rowerowe, konne, kajakowe) czynią ten obszar bardzo atrakcyjnym dla osób aktywnych fizycznie. Także wyjątkowo czyste powietrze kwalifikuje rejony puszczańskie do tych najmniej w Polsce skażonych działalnością człowieka.

Zadowolenie z pobytu gwarantuje wciąż podnoszona przez usługodawców jakość oferty noclegowej i żywieniowej wraz z możliwością wypożyczenia na miejscu sprzętu turystycznego. Z pewnością zapragną Państwo w przyszłości znów tu przyjechać!

Wszystkim Czytelnikom tego przewodnika zdecydowanym na odwiedzenie „Krainy Żubra” życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i radości z pobytu.

Fundacja Wspomagania Wsi

POBIERZ PRZEWODNIK W PLIKU PDF

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx