Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Digital Future Talk: Przyszłość instytucji kultury – strategie, trendy, plany

Austriackie Forum Kultury i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na rozmowę z cyklu Digital Future Talks na temat strategii na przyszłość działania instytucji kultury. W spotkaniu wezmą udział Christiane Erharter - kuratorka ds. publiczności z Belvedere 21. Muzuem Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Sebastian Cichocki - główny kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Paweł Łysak - dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie i Christoph Platz z festiwalu steirischer herbst w Grazu. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Szymańska – dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej oraz Stanisław Welbel z Austriackiego Forum Kultury.

Wydarzenie odbędzie się online, 17 marca o godz. 16.30 na platformie ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/84563872329.

- Czas pandemii nie minął i nie wiemy, czy minie, a jednak czujemy się częścią innej rzeczywistości niż jeszcze kilka miesięcy temu. Działanie w poczuciu niepewności stało się naszym status quo. Potrzeba wsparcia, solidarności w kulturze są bardzo aktualne, a jednocześnie myślimy znowu w kategoriach nie tyle wsparcia czy trwania, co zmiany, dostosowania się, nowych strategii. Myślimy znowu o przyszłości, choć często nie wiemy, czy nasze instytucje będą otwarte w najbliższy wtorek. Nie rozważamy już, czy lepiej online czy na żywo – oba sposoby wymagają namysłu, strategii, wypełnienia treścią, otwierają inne szanse kontaktu z publicznością – zapowiadają tematykę spotkania organizatorzy z Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Rozmowa o strategiach na przyszłość odbędzie się w gronie osób decydujących o kierunkach rozwoju ważnych instytucji kultury w Polsce i w Austrii, które oddziaływają na środowisko, często w skali ponadlokalnej.

Organizatorzy zaprosili do rozmowy: Sebastiana Cichockiego – głównego kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Christiane Erharter – kuratorkę ds. publiczności z Belvedere 21. Muzuem Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Pawła Łysaka, dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie i Christopha Platza z festiwalu steirischer herbst w Grazu.

Gospodarzami spotkania są Austriackie Forum Kultury w Warszawie i Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie otwiera Rupert Weinmann, dyrektor Austriackiego Forum Kultury, a poprowadzi je Aleksandra Szymańska, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej.

Wydarzenie rozpoczyna nowy cykl Austriackiego Forum Kultury w Warszawie pod tytułem Digital Future Talks, poświęcony tematyce wyzwań przyszłości i kultury cyfrowej, przygotowywany we współpracy z instytucjami partnerskimi w Austrii i w Polsce.

Digital Future Talk: Przyszłość instytucji kultury – strategie, trendy, plany

17 marca, godz. 16.30, wydarzenie online na platformie ZOOM (bez rejestracji) - Język: polski, niemiecki, angielski z tłumaczeniem symultanicznym.

Źródło: Informacja prasowa

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx