Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy Konkurs! Pisarki, poetki, artystki – noblistki!

Wikimedia Polska we współpracy z Fundacją Olgi Tokarczuk i Ambasadą Szwecji organizuje niezwykły konkurs pt. Poetki, pisarki, artystki – noblistki!”, którego celem jest wzbogacenie zasobów Wikipedii o herstorię pisarek, artystek, laureatek Nagrody Nobla, a także tematy związane bezpośrednio z twórczością i biografią Olgi Tokarczuk.

Projekt jest jednocześnie pierwszym z serii wspólnych działań Fundacji i Wikimedia Polska.

Konkurs potrwa do 31 grudnia. W tym czasie uczestnicy i uczestniczki będą zaproszeni do tworzenia i rozbudowywania w Wikipedii treści dotyczących biografii pisarek, ze szczególnym uwzględnieniem laureatek literackiej nagrody Nobla, haseł powiązanych z pisarkami, ich życiem i twórczością (np. ich encyklopedyczne dzieła, grupy literackie itp.) oraz artykułów powiązanych z twórczością i życiem kobiet nagrodzonych literacką Nagrodą Nobla.

Na najaktywniejszych edytorów i edytorki czekają nagrody książkowe. Jedna osoba, wskazana przez Jury konkursu otrzyma Nagrodę Specjalna w postaci książki z autografem Olgi Tokarczuk Wśród wszystkich osób, które dodadzą treści dotyczące szwedzkich pisarek, dodatkowo rozlosowane zostaną nagrody od Ambasady Szwecji w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin dostępny tutaj!

Źródło: https://wikimedia.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx