Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kościelniaki nagrodzone za rodzinne muzykowanie

Jeszcze nie opadły emocje po bardzo korzystnych dla Zagórzan wynikach konkursu „Małopolska niedalEKO tradycji”, a już chwalimy się kolejnymi trofeami. Tym razem z gratulacjami spieszymy do muzykującej rodziny Kościelniaków z Olszówki, która w konkursie Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych KOLĘDA Z RODZINĄ zajęła II miejsce!

To ogromne wyróżnienie, bowiem konkurencja była zacna! Komisja artystyczna dokonała wyboru nagrodzonych spośród 27. rodzin (w tym 153 osób) z 8. powiatów woj. małopolskiego (bocheńskiego, gorlickiego, limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tarnowskiego).

Tradycje muzyczne startujące w konkursie młode pokolenie familii Kościelniaków ma we krwi. Ich dziadek Józef oraz wujek Staszek to słynni prymiści rodzinnej kapeli. Zamiłowanie do tradycji i kultury nie mogło ich ominąć. Swoje pasje realizują w powołanym do życia w 2018 roku Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom.

Posłuchajcie konkursowego wykonania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Magda Polańska
fot. z nagrania opublikowanego na www.youtube.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx