Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowe rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą

 

 

19 września 2014 r. w Dzienniku Ustaw (Dz.U.2014 poz.1240) zostało opublikowane nowe rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą.

 

Prace nad projektem rozporządzenia trwały kilka lat. Projekt był szeroko konsultowany w środowisku muzealnym.

Nowy akt wykonawczy od 1 stycznia 2015 r. zastąpi obecne rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz. U. z 2008 r., Nr 229, poz. 1528).

W porównaniu do dotychczasowego rozporządzenia w nowym akcie jest wiele zmian dotyczących między innymi ochrony przeciwpożarowej, przygotowania zbiorów do ewakuacji. Dostosowano wymagania techniczne do nowych norm regulujących zasady stosowania zabezpieczeń technicznych. Wprowadzono dodatkowe wymagania co do zasad zabezpieczania krótkiej i długiej, technicznie sprawnej broni lufowej na amunicję scaloną, która znajduje się w inwentarzu muzeum.

1.  Rozporzadzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r.

 

Źródło: http://nimoz.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx