Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Społeczna majówka w Janowie Podlaskim

Serdecznie zapraszamy na „Majówkę w Janowie Biskupim czyli Podlaskim”, która odbędzie się w dniach 1 – 3 maja 2015 roku.


Najważniejszym wydarzeniem jest IV Międzynarodowy Jarmark św. Józefa Rzemieślnika połączony z Festynem Rodzinnym, który odbywa się 1 maja od godz. 10.00 na placu przy nieczynnym kościele JAKIM w Janowie Podlaskim.

W imprezie tej biorą udział rękodzielnicy, artyści, twórcy ludowi i zespoły śpiewająco - tańczące z Polski i Białorusi. Jest to impreza organizowana jako inicjatywa oddolna, społeczna. Co roku jako współorganizatorzy dołączają kolejne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i aktywne osoby. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców południowego Podlasia i odwiedzających nasz region turystów. Festyn przyciąga rodziny z dziećmi i młodzież – każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku w programie znalazły się takie atrakcje jak: warsztaty łucznictwa tatarskiego, przejażdżki konne, warsztaty przyrodnicze, pomiary ciśnienia krwi i profilaktyka kardiologiczna, warsztaty malarskie. Nie zabraknie także różnego typu konkursów z nagrodami. Na placu przy Starej Plebanii powstanie dmuchane wesołe miasteczko, zaprezentuje się grupa motocyklowa „Grom” oraz będzie możliwość spróbowania swoich sił w paintballu. W czasie Jarmarku zatańczą dzieci z zespołu „Roztańczone Sołtysianki” z Chotyłowa, wystąpią śpiewacy ludowi z Podlasia i Polesia m. in. mistrz – grajek Podlaski Zdzisław Marczuk z uczennicą.

W dniu 2 maja zapraszamy na rodzinną wycieczkę rowerową z okazji Święta Flagi Narodowej. Start o godz. 10.00 z Konstantynowa, dalej trasa wiedzie przez Janów Podlaski – Stadninę Koni – Buczyce – Gnojno – meta ok. godz. 17.00 w Konstantynowie.

Na 3 maja przewidziano o godz. 13.00 spacer po Stadninie Koni w Janowie Podlaskim z przewodnikiem, a od godz. 15.00 zapraszamy do Uroczyska Zaborek, Pałacu Cieleśnica i Dworu nad Bugiem w Grannie.

Szczegóły na www.stk-janowpodlaski.blogspot.com

Organizator: STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-KULTURALNE W JANOWIE PODLASKIM

Współorganizatorzy: organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z południowego Podlasia oraz Białorusi, w tym Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Stowarzyszenie Bugowiaki z Terespola oraz Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych w Brześciu.

Źródło: Informacja prasowa

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx