Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niezwykłe miejsca w Małopolsce na wakacje lub weekendowy wyjazd - ekoturystyka

Zagórzańskie Dziedziny dołączyły do zaszczytnego grona miejsc polecanych przez portal VisitMalopolska na cel wypraw w rytmie eko. Obszar trzech zagórzańskich samorządów oraz jego bezpośrednie okolice, a także Gorczański Park Narodowy, został uznany za doskonałe miejsce do uprawiania ekoturystyki na ziemi sądeckiej. To wymarzony region dla turystów pragnących obcować z naturą i doświadczyć tego, co bliskie.

 

PODRÓŻUJ PO MAŁOPOLSCEw rytmie eko   mapa do artykułu

 

Wszystkim „zielonym” turystom polecamy propozycje ekowycieczek do miejsc, które łączą Beskid Wyspowy i Gorce, splatają przyrodę z niezwykłymi krajobrazami, wiążą tradycje pasterskie, rzemiosło, kulturę i sztukę https://bit.ly/3vwdNSq – zachęcają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Młodsi i starsi odkrywcy mogą poznać dziedziny zagórzańskiej krainy przez cztery pory roku, o wschodzie i zachodzie słońca. Przemierzając pieszo, na nartach, konno czy rowerem ścieżki wydeptane przez Justynę Kowalczyk, Władysława Orkana i bacę Bulandę nasi Odkrywcy mogą poczuć się zagórzańskimi mistrzami, pisarzami, bacami, zielarzami…

Autorką ekoprzewodnika jest ekspertka, Dominika Zaręba, która podpowiada jak odnaleźć te niezwykłe miejsca podczas jednodniowej wycieczki, weekendowego wypadu, czy dłuższego wakacyjnego pobytu.

Ekoprzewodnik pt. Podróżuj po Małopolsce w rytmie eko. Region Sądecki

a w nim:

Zagórzańskie Dziedziny - łączące Gorce z Beskidem Wyspowym
Śladami dawnych zawodów i rzemiosł od Gorlic po Krynicę-Zdrój
Cztery pory roku w Beskidzie Niskim
Rowerowy Fun w dolinie Popradu i Dunajca Woda, góry i księżna – mikrowycieczki spacerem i rowerem

Dajcie się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami! Zanurzcie się w ich magii! To dziecinnie proste! – przekonują Zagórzanie.

Magda Polańska
Źródło: www.visitmalopolska.pl
fot. psc z ekoprzewodnika

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx