Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich na Podlasiu

Fundacja OKNO NA WSCHÓD we współpracy z KGW „Łapianka na obcasach” w Łapach Dębowinie rozpoczyna realizację pierwszego w Polsce wojewódzkiego programu wsparcia kół gospodyń wiejskich, którego celem jest wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i promocja działań prowadzonych na rzecz lokalnych społeczności przez dane organizacje społeczne.

facebook grafika

Oferta skierowana jest do przedstawicieli i przedstawicielek ponad 350 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego i obejmować będzie m.in. szkolenia tematyczne, warsztaty liderskie, szkolenia specjalistyczne, wizyty studyjnych dla przedstawicieli KGW. W ramach programu uruchomiana została już platforma edukacyjno-informacyjna www.kgwpodlaskie.pl zawierająca bazę podlaskich KGW, artykuły i materiały szkoleniowe. Zaplanowane są również działania mające na celu stworzenie długofalowej strategii rozwoju i wsparcie w zarządzaniu wybranych KGW.

Wśród instytucji pełniących funkcję Patronów programu i zaangażowanych w pomoc przy realizacji działań w ramach programu są m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaski Urząd Wojewódzki, Podlaski Instytut Kultury, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowego ze środków EOG.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.kgwpodlaskie.pl.

Najnowsze