Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie słuchaj, gdy mówią, że jesteś za młody_a, żeby działać społecznie. Civic UP! Academy 2021

Szkoła letnia Civic UP! Academy po raz trzeci zaprasza młodzież do wzięcia udziału w 10-dniowej przygodzie, której celem będzie zaplanowanie i zrealizowanie małych projektów społecznych oraz poznanie świata aktywistów od podszewki. Warsztat odbędzie się w dniach 22-31.08.2021 r. w ośrodku Wilga pod Warszawą.

W czasie warsztatów organizowanych przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję przejść całą ścieżkę projektową – od zaplanowania działania po jego realizację metodą design thinking.

Organizatorzy zaczną od rozpoznania zainteresowań społecznych uczestników szkoły letniej. Na tej podstawie młodzi połączą się w grupy zadaniowe i przeprowadzą diagnozy potrzeb osób, na rzecz których będą działać. Kolejny krok to wymyślenie działań i zaplanowanie ich. Młodzież będzie miała okazję poznać różne formy aktywności społecznej, żeby wybrać najwłaściwszą dla swojego działania. Na koniec każda z grup zadaniowych przeprowadzi swoje działanie, które ostatniego dnia akademii zostanie omówione i podsumowane.

Do szkoły letniej mogą zgłaszać się osoby z całej Polski w wieku 15 – 18 lat, które znają język angielski na poziomie komunikatywnym i są zaangażowane społecznie, np. działają w samorządzie szkolnym, wolontariacie, organizacji społecznej lub same robią coś na rzecz innych.

Więcej informacji na temat Civic UP! Academy oraz rekrutacji do programu na stronie:http://knowamerica.pl/civic-up-academy

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx