Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Apel do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Drodzy Państwo, zaniepokojeni informacjami na temat planowanych zmian w orzecznictwie, które pojawiły się w wypowiedziach Min. Pawła Wdówika, Pełnomocnika Rządu ds Osób Niepełnosprawnych (zwłaszcza dotyczących diagnozy zespołu Aspergera), przygotowaliśmy apel wzywający do zapewnienia osobom ze spektrum autyzmu odpowiedniego wsparcia. Poniżej znajduje się link do formularza, w którym można zapoznać się z apelem i poprzeć go, jeśli uznacie to Państwo za  wskazane. Ewa Pisula − polska psycholog, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Zakładu Psychologii Rehabilitacyjnej.

- pracowników naukowych i doktorantów, w tym zwłaszcza osoby, które zajmują się problematyką spektrum autyzmu lub szerzej pojętej niepełnosprawności
- przedstawicieli organizacji pozarządowych, które organizują wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin
- specjalistów udzielających wsparcia osobom ze spektrum autyzmu (m.in. psychologów, terapeutów, pedagogów, psychiatrów itp.)
- osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny

Podpisanie apelu oznacza zgodę na upublicznienie Państwa imienia i nazwiska oraz afiliacji. Adres e-mail nie będzie udostępniany.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx