Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy na dowodzie księgowym (FAKTURZE) musi być pieczątka i podpis sołtysa?

PYTANIE:

Dzień Dobry

Tworzą Państwo niezwykle fajny i przydatny portal dla społeczności lokalnych i związanych z nimi sołectwami i sołtysami. Jest na nim dużo przydatnych informacji. Ale jednej nie mogę znaleźć i a jest dla mnie istotna i tutaj Państwa możliwość na jej udzielenie ;) Czy na dowodzie księgowym (FAKTURZE) musi być pieczątka i podpis sołtysa. Faktura za realizację zadania z funduszu sołeckiego. Prosiłbym o odpowiedź jeśli posiadają Państwo taką wiedzę.

ODPOWIEDŹ:

Muszę zaznaczyć, że moja odpowiedź nie jest poradą prawną, jest jedynie informacją.

Najlepiej oczywiście zapytać księgowego/skarbnika Waszej gminy, bo to gmina będzie ostatecznie rozliczać wydatki z funduszu sołeckiego. Jeśli faktura została wygenerowana elektronicznie, to podpis i pieczątka nie są potrzebne. Jeśli to faktura tradycyjna, wypisywana ręcznie - musi być przede wszystkim podpisana i opieczątkowana przez wystawiającego fakturę, natomiast dla porządku dobrze, żeby była podpisana przez osobę przyjmującą fakturę do rozliczenia i zaksięgowania. Czy osobą przyjmującą fakturę powinien być sołtys czy ktoś z urzędu gminy - nie wiem, tę kwestię powinniście Państwo uzgodnić z osobą, która zajmuje się rozliczaniem funduszu sołeckiego w urzędzie gminy. Zawsze warto w takich sytuacjach pytać u źródła.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa o naszym portalu.

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

www.witrynawiejska.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx