Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVI posiedzenie Grupy Tematycznej ds. Podejścia LEADER

Portal Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na swojej stronie internetowej opublikował relację z XVI posiedzenia Grupy Tematycznej ds. Podejścia LEADER. Zapraszamy do zapoznania się z opisem spotkania oraz z dokumentami do pobrania.

20 listopada 2020 roku odbyło się XVI posiedzenie Grupy Tematycznej ds. Podejścia LEADER w formule wideokonferencji. Posiedzenie otworzył i prowadził pan Piotr Sadłocha - przewodniczący GTL.

Jako pierwsza zabrała głos pani Joanna Gierulska  Dyrektor Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która poruszyła kwestię kluczowych kierunków dla LEADER’a w odniesieniu do okresu przejściowego. Pani Dyrektor wystąpienie rozpoczęła od obecnego podziału środków na LEADERa w PROW 2014-2020 oraz dodatkowych środków na okres przejściowy, omawiając szczegółowo kwestie wsparcia przygotowawczego, jak również wdrażanie LSR. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu dużo uwagi poświęciła koncepcji Smart Villages (SV) traktowanej jako nowe narzędzie dla obszarów wiejskich, które zostało zaproponowane przez Komisje Europejską. Uczestnikom posiedzenia zostały przybliżone informacje o samej idei SV oraz planowane wsparcie na przygotowanie koncepcji SV przez gminy objęte LSR. Na końcu wystąpienia słuchacze uzyskali informacje o planie przejściowym pomiędzy okresami programowania.

Następnie Pani Beata Rodak Naczelnik Wydziału Aktywizacji Obszarów Wiejskich Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej omówiła wątpliwości zgłoszone przez Lokalne Grupy Działania, które wynikają ze zmiany rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Dokumenty do pobrania:

  • „Kluczowe kierunki dla LEADER’a w odniesieniu do okresu przejściowego” - pobierz
  • Wątpliwości wynikające ze zmiany rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  - pobierz
  • Agenda posiedzenia - pobierz

Źródło: http://ksow.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx