Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wokół Małopolski - kultywowanie i przetwarzanie lokalnego dziedzictwa przez koła gospodyń wiejskich

Wokół Małopolski to projekt o charakterze badawczo-dokumentacyjnym dotyczącym kultywowania i przetwarzania lokalnego dziedzictwa przez koła gospodyń wiejskich, realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

W ramach projektu zostały przeprowadzone wywiady pogłębione z członkiniami sześciu kół gospodyń z Małopolski. Podczas rozmów panie opowiadały o swoich pasjach, motywacji do działania i inspiracjach czerpanych z lokalnych tradycji i zwyczajów.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością pomysłowych i aktywnych kobiet, które na różne sposoby integrują społeczność lokalną i nie pozwalają, aby piękno miejscowych tradycji poszło w zapomnienie: https://wokolmalopolski.pl

ZESPÓŁ

Teresa Ścisłowicz – autorka projektu, z wykształcenia socjolog i pedagog. Od kilkunastu lat pracuje w obszarze edukacji kulturalnej: http://www.pracowniaplum.pl

Partnerzy

Joanna Raczek-Baran – grafik artysta, ilustratorka, pracownik Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Stowarzyszenie Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx