Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Pomoc dla seniora” - dołącz do akcji Caritas Polska

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Caritas przypomina o potrzebach seniorów, którzy w obecnej sytuacji wymagają szczególnej troski i opieki. Od marca już tysiące seniorów otrzymało wsparcie w postaci zakupów spożywczych oraz środków ochrony osobistej. Wobec padających w ostatnich dniach rekordów zachorowań, pomoc jest obecnie potrzebna jak nigdy wcześniej.  Caritas Polska apeluje o wsparcie, które umożliwi dalszą pomoc dla najbardziej potrzebującym seniorów!

 

 

Caritas zapewnia samotnym i ubogim seniorom pomoc żywnościową  zaopatrzenie w środki higieniczne i ochronne (płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki), wsparcie wolontariuszy w czynnościach wymagających wyjścia z domu (np. w zakupie leków), a także inne formy pomocy, w zależności od potrzeb – na przykład opiekę psychologiczną.

Pomoc organizowana jest na poziomie diecezjalnym gdzie wdrażane są rozwiązania najbardziej odpowiadające miejscowym potrzebom: specjalne dyżury telefoniczne, nabory wolontariuszy, przygotowywanie paczek żywnościowych, bezpośrednie formy dystrybucji pomocy (dowożenie posiłków, zakupy dla seniorów, itp.). 

Pomóż zrobić zakupy seniorom w swoim sąsiedztwie

Pobierz plakat poniżej, uzupełnij swoimi danymi, powieś informacje na swojej klatce/drzwiach aby senior wiedział, że może na Ciebie liczyć.

Pobierz plakat

 Źródło: https://caritas.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx