Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Portrety mojego miejsca - Ziemia Zagórzańska 2020

Stowarzyszenie Filmowe Wyspy Kultury w magiczny sposób przedstawiło Ziemię Zagórzańską oraz mieszkańców tego regionu związanych ze swoją ojcowizną niewidzialnymi więzami.

Ideą filmu było pokazanie Miejsca z wielu perspektyw. To snująca się opowieść o Ziemi Zagórzańskiej widzianej więc oczami ludzi gór, gospodarzy, pszczelarzy, hodowców gołębi, dla których przywiązanie do domu jest również istot ą sportowej rywalizacji oraz artystów, ludzi sztuki, którzy poprzez swoja wrażliwość dostrzegają rzeczywistość wokół, elementy magiczne, nieodgadnione, pozostające w ukryciu, które często stanowią o wyjątkowości miejsca, w którym żyjemy – informują jego autorzy: Małgorzata Flig i Jacek Flig. Jest ogrom miejsc i ludzi, które uosabiają te naszą wizję, a które nie zostały pokazane w tym filmie. Ale zostaną pokazane w następnym i następnym…

Film zrealizowany został w ramach projektu "Ja i moje miejsce - aktywizacja i integracja mieszkańców ziemi zagórzańskiej" współfinansowanego przez EFRROW 2014-2020.

Zapraszamy do obejrzenia tego szczególnego reportażu.

Magda Polańska

***

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx