Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Filmowe laborki - konkurs organizowany przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

„Filmowe Laborki” to konkurs dla osób zainteresowanych nowinkami naukowymi, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i eksperymentami za pomocą nagrań. Jest to wyjątkowa szansa do zaprezentowania odkryć i płynącej z nich radości. Pierwsza edycja inicjatywy została zorganizowana w 2012 roku, a kolejna w 2015. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i uczniów szkół średnich.

laborki_plakat_2020.jpg

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursu jest nagranie filmu przedstawiającego przebieg oraz rezultat wybranego eksperymentu, doświadczenia czy zjawiska. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do realizacji w formularzu zgłoszeniowym. Osoby biorące udział w konkursie mogą pochwalić się swoją kreatywnością – technika wykonania filmu jest bowiem dowolna. Zgłoszenia do uczestnictwa w „Filmowych Laborkach” przyjmowane są indywidualnie lub zespołowo.

Na zwycięzców czekają trzy nagrody pieniężne:

2000 zł (brutto) w ramach nagrody głównej oraz po 1000 zł (brutto) dla dwóch osób lub zespołów wyróżnionych w kategoriach: najbardziej niekonwencjonalny film i film o najwyższej wartości edukacyjnej.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 13.09.2020 roku przez formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowy regulamin konkursu

 

Źródło: https://www.umcs.pl

 

Najnowsze