Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dotacje dla klubu sportowego

PYTANIE:

Witam serdecznie,

kieruję się do Państwa gdyż już wyczerpały mi się pomysły gdzie mogłbym otrzymać bezposrednią pomoc/odpowiedź na moje pytania.

Założylismy w tym roku klub sportowy piłki nożnej i nie mamy pojęcia, czy jako nowo powstałe stowarzyszenie / klub sportowy piłki nożnej możemy jeszcze skorzystać w tym roku z jakiegoś programu/ dotacji? Potrzebujemy fundusze aby wystartować w rundzie jesiennej 2019.

Nasze wnioski w sprawie dotacji zostały odrzucone w gminie.

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, dziękuję za list do redakcji Witryny Wiejskiej.  

Proszę podać mi swoją lokalizację (powiat, gmina) - może działa w pobliżu lokalna organizacja grantowa, którą mogłabym Wam wskazać?

Myślę, że konkurs ogłaszany przez Ministra Sportu i Turystyki może być dla Waszej młodej organizacji jeszcze za trudny, choć warto wiedzieć o tego typu konkursach cyklicznie organizowanych przez to Ministerstwo.
http://witrynawiejska.org.pl/component/k2/item/50927

Jeśli chodzi o działania wyłącznie sportowe, to trzeba szukać darczyńców wśród firm - lokalnych, czy ponadlokalnych, którym zależy na promocji przy okazji wydarzeń sportowych. Natomiast jeśli chodzi o inne źródła finansowania np. fundacje, programy dotacyjne - przyznam, że mało jest źródeł, które dofinansowują wyłącznie sportowe działania. Natomiast jeśli do działań sportowych dołączy się jeszcze inne cele i działania np. na rzecz integracji jakiejś grupy, czy doda jakiś inny aspekt ważny z punktu widzenia całej Waszej społeczności - grono darczyńców może znacznie się poszerzyć. Przy okazji proszę przejrzeć przykładową listę źródeł finansowania inicjatyw lokalnych:  http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/48060-przykladowe-zrodla-finansowania-inicjatyw-lokalnych

i np. sprawdzić, czy firma CEMEX działa w Waszej okolicy: https://www.budujemyprzyszlosc.org.pl/a,konkursy/konkurs-dla-organizacji-pozarzadowych-i-szkol/regulamin-konkursu.html

w imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam,
Monika Mazurczak-Kaczmaryk

***

NA PYTANIA CZYTALNIKÓW ODPOWIADA REDAKTOR MONIKA KACZMARYK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx