Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaprosznie do wzięcia udziału w polsko-angielskiej Szkole Trenerów Młodzieżowych

Jedyny taki w Polsce międzynarodowy program szkolenia youth-worker’ów!

Rekrutacja do OSTATNIEJ edycji Szkoły rozpoczęta !

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Rekrutacja trwa do 18 maja

Zapraszamy do udziału w VI edycji wyjątkowego programu szkolenia osób pracujących z młodzieżą w obszarze edukacji pozaformalnej, w organizacjach pozarządowych: pedagogów, psychologów, animatorów, trenerów, instruktorów, wychowawców i opiekunów.

Szkoła to trening umiejętności:

 • pracy z grupą
 • pracy aktywnymi metodami edukacji pozaformalnej
 • wspierania rozwoju młodych ludzi
 • budowania sytuacji edukacyjnych sprzyjających efektywnemu uczeniu się
 • pracy narzędziami coachingu
 • budowania dobrego kontaktu z młodzieżą
 • rozumienia i wykorzystywania w pracy procesu grupowego
 • stosowania podstawowych narzędzi diagnozy i socjoterapii

Program Szkoły obejmuje 190 godzin szkoleniowych, na które składają się:

trening interpersonalny
(5 dni, 40 godzin, trening wyjazdowy) Centrum Spotkań i Dialogu, Krzydlina Mała 69

Poświęcony jest rozwojowi osobistemu i społecznemu poprzez doświadczenie. Wymaga od uczestników zaangażowania i aktywności, a ma na celu rozwój kompetencji społecznych i osobistych, a także zwiększenie samoświadomości zachowań, uczuć, motywów i postaw, nauczenie się wyrażania myśli i emocji, większe rozumienie zachowań własnych i innych ludzi, zwiększenie kompetencji w zakresie radzenia sobie z konfliktem. Uczestnicy doświadczą w trakcie niego procesu grupowego oraz będę mieli możliwość zaobserwowania relacji pomiędzy sobą, a procesami społecznymi zachodzącymi w grupie. Efektem treningu jest też wysokie poczucie bezpieczeństwa i zaufania w grupie oraz większa przestrzeń do dalszej współpracy i uczenia się razem.

4 warsztatowe weekendy
(sobota – niedziela, godz. 9.00 – 19.00, Wrocław)

Warsztaty poświęcone są następującym zagadnieniom:

 • proces grupowy
 • techniki komunikacji interpersonalnej
 • specyfika pracy z młodzieżą
 • metodyka edukacji pozaformalnej
 • opór i kryzys

Introduction Youth and Community Work – trening
(4 dni, 30 godzin, trening wyjazdowy)

Introduction Youth and Community Work to wyjazdowy czterodniowy trening prowadzony przez trenerów z Anglii w oparciu o brytyjski system kształcenia pracowników młodzieżowych i dotyczący wprowadzenia do pracy z młodzieżą i w społecznościach lokalnych. Zajęcia te realizowane są z udziałem tłumacza, nie jest konieczna znajomość języka angielskiego.

trening superwizyjny
(5 dni, 40 godzin) Centrum Spotkań i Dialogu, Krzydlina Mała 69

Wszystkie warsztaty i treningi będą realizowane w oparciu o najnowsze metody pracy grupowej (ćwiczenia, gry, zabawy, symulacje, ustawienia systemowe, drama, psychodrama, analizy przypadków, mini-wykład, praca w grupach, dyskusja, inne), aby maksymalnie zapewnić uczestnikom możliwość rozwijania umiejętności w procesie doświadczania.

Uczestnicy otrzymają:

Certyfikat ukończenia „Polsko – angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych”
brytyjski certyfikat National Open College,
a także Podręcznik Trenera Młodzieżowego

Udział w Szkole jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty wyżywienia i zakwaterowania w trakcie trzech treningów wyjazdowych. Trening interpersonalny, trening superwizyjny, Introduction Youth and Community Work.  Szkoła współfinansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Harmonogram Szkoły:

trening interpersonalny: 1 czerwca 2015 – 5 czerwca 2015
warsztat 1: 27 czerwca 2015 – 28 czerwca 2015
warsztat 2: 11 lipca 2015 – 12 lipca 2015
warsztat 3: 26 września 2015 – 27 września 2015
warsztat 4: 17 października 2015 – 18 października 2015
trening superwizyjny: 11listopada 2015 – 15 listopada 2015
Introduction Youth and Community Work – trening: termin podamy wkrótce

Koszt i miejsce treningu interpersonalnego

Centrum Spotkań i Dialogu,
Krzydlina Mała 69, Wołów
360zł

Koszt i miejsce treningu superwizyjnego

Centrum Spotkań i Dialogu,
Krzydlina Mała 69
360zł

Koszt i miejsce treningu Introduction Youth and Community Work

Centrum Spotkań i Dialogu,
Krzydlina Mała 69
270zł

trenerzy Szkoły:

Paweł Dębek: Szef Instytutu Edukacji Społecznej. Coach, trener, doradca. Studiował psychologię i socjologię, ukończył programy szkoleniowe z zakresu psychologicznego treningu grupowego, psychoterapii, socjoterapii i doradztwa. Od ponad 13 lat specjalizuje się w treningu umiejętności interpersonalnych. Przeprowadził ponad 5000 godzin warsztatów, treningów i coachingu. Pracuje z młodymi ludźmi, szkoli trenerów i coachów, pomaga zespołom w efektywnym działaniu. Realizował projekty dla firm, uczelni wyższych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Stworzył Program Firma Przyjazna Młodym. Jest autorem Szkoły Młodych Trenerów, Polsko – Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych oraz wielu programów szkolenia liderów. Jeden z architektów rozwiązań systemowych w Polsce na rzecz ludzi młodych. Był członkiem rządowego zespołu, kierowanego przez Szefa Doradców Strategicznych Premiera RP, w wyniku prac którego został opublikowany raport Młodzi 2011. Doradza Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej jako członek Rady Działalności Pożytku Publicznego – z jego inicjatywy powstał rządowy Program Aktywna Młodzież. Jest autorem dokumentów strategicznych z zakresu polityki na rzecz ludzi młodych. Od lat wdraża dobre praktyki pracy z młodzieżą i popularyzuje zawód pracownika młodzieżowego. Był jednym z inicjatorów powołania Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży, pierwszej w Polsce regionalnej federacji, zrzeszającej organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą – od 2010 roku przewodniczy Radzie. Doradza instytucjom rządowym w obszarze problematyki zdrowia.

Kinga Ekert: trener i animator. Andragog, absolwentka Studium Socjoterapii oraz szkoleń z zakresu umiejętności społecznych i pracy z grupą. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń, warsztatów i treningów z obszaru umiejętności społecznych, komunikacji i pracy w zespole.

Richard Betterton: dyrektor Herefordshire Council for Voluntary Youth Services, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy młodzieżowej w warunkach miejskich i wiejskich, w pracy dla administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Prowadzi treningi dla pracowników młodzieżowych w zakresie uzyskiwania brytyjskiego certyfikatu pracownika młodzieżowego. Prowadził liczne szkolenia z zakresu metod pracy z młodzieżą. Posiada profesjonalne uprawnienia pracownika młodzieżowego oraz do edukacji dorosłych w zakresie uprawnień do pracy.

William Edwards:  wieloletni pracownik młodzieżowy brytyjskiego sektora pozarządowego, uczestnik szkoleń i studiów z zakresu pracy z młodzieżą.

Rekrutacja do OSTATNIEJ edycji Szkoły rozpoczęta !

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Rekrutacja trwa do 18 maja

Do uczestnictwa w Szkole wymagana jest rekomendacja organizacji pozarządowej, pracującej z młodzieżą!


Osoba do kontaktu:

Kinga Ekert
+48 600 28 30 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://ies.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx