Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Bocianie gniazdo – przycięcie gałęzi przy gnieździe, kto może pomóc?

 

 

PYTANIE:

Witam.
Mam taki problem, na moim podwórku jest gniazdo bocianów od kilku lat, również w tym roku już zawitały do nas lecz gniazdo jest na wysokim drzewie , które obrosło gałęziami i nie wiedzą jak dostać sie na to gniazdo. Od kilku dni krążą nad budynkami i podejrzewam , że szukają nowego lokum. Nie mam osoby, ktora mogłaby to gniazdo ''oczyścić'' z gałęzi, które przeszkadzają. Próbowałąm kontaktować się ze strazą pożarną , lecz oni też nie chcą się tego podjąć i nie wiem, gdzie mogę się jeszcze zgłosić, aby rozwiązano ten problem. Nie chciałabym, aby bociany znalazły jakieś inne miejsce .
Mieszkam w małej wsi na lubelszczyźnie.
Proszę o odpowiedz.

ODPOWIEDŹ:

Witam,
Po pierwsze trzeba powiadomić gminę, bo to gmina zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt ma obowiązek pomocy w takiej sytuacji i może wydelegować odpowiednie służby do przycięcia gałęzi przy gnieździe. Ew. proszę skontaktować się z Towarzystwem Pro Natura, podaję namiary, oni powinni doradzić co robić:

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura"
ul. Podwale 75; PL 50-449 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel./fax (071) 343 09 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
proszę napisać e-mail lub dzwonić do pani Magdaleny Berezowskiej-Niedźwiedź, Ew. p. Adama Guziaka

I jeszcze jeden kontakt, już bezpośrednio do osób zajmujących się bocianami w Tow. Pro Natura:
Strona internetowa o bocianach: www.bociany.pl

Kontakt dla szkół: szkoly@b¬ociany.pl
Kontakt dla pozostałych instytucji i osób prywatnych: bociany@b¬ociany.pl
infolinia 0 801 bocian (pon-pt godz.10-17)
Poczta tradycyjna:
PTPP "pro Natura"
ul. Podwale 75
50-449 Wrocław

 

 

Najnowsze