Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze na plac zabaw we wsi

 

PYTANIE:
Witam serdecznie redakcję portalu Witryna Wiejska. Piszę z zapytaniem, prośbą co można zrobić dla dzieci w naszej wsi? A mianowicie czy są dostępne jeszcze programy, dotacje do placów zabaw "wieś bliżej miasta". Proszę o informacje.

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

może obecnie nie ma programów specyficznie nakierowanych na tworzenie placów zabaw we wsi, ale są inne możliwości starania się o fundusze na wzbogacenie oferty edukacyjnej i rekreacyjnej dla dzieci na wsi. Pragnę tylko zwrócić uwagę (choć pewnie Pan o tym już wie), że place zabaw muszą mieć porządne uzasadnienie - odpowiednia liczba dzieci we wsi, które będą mogły korzystać z placu; organizacja/instytucja, która będzie dbała o bezpieczeństwo na placu zabaw i sam sprzęt, który wymaga certyfikatów bezpieczeństwa i konserwacji itd.

Jeśli napiszecie Państwo projekt, który będzie zawierał pomysł na spędzanie wolnego czasu przez dzieci ze wsi i jakiś program zajęć, a elementem tego projektu będzie plac zabaw we wsi, to proponuję przyjrzeć się takim konkursom dotacyjnym:

"Razem Możemy Więcej" - Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej www.efrwp.pl- programy i dotacje

"Na dobry początek" - Fundacja im.J.Kantego Steczkowskiego - www.fundacja-steczkowskiego.pl

"Bank Dziecięcych Uśmiechów" - Fundacja Banku Zachodniego WBK - http://fundacja.bzwbk.pl/

" Akademia Orange" - Fundacja Orange - http://fundacja.orange.pl oraz www.akademiaorange.pl/wnioski i ogłoszenie w naszej Witrynie o konkursie http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?t=0&c=12874

"Równać szanse" - Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ( z tym, że jest to konkurs adresowany do młodzieży i do osób pracujacych z młodzieżą z małych miejscowości) - www.rownacszanse.org.pl

Proszę także sprawdzić, czy są jeszcze fundusze w ramach "Małych projektów" Waszej Lokalnej Grupy Działania - LGD (z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2014), gdyż tam - o ile Lokalna Strategia Rozwoju na to pozwala - są fundusze na tworzenie placów zabaw.

Warto też sprawdzić na stronie Programu Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl, czy na Waszym terenie działa Lokalna Organizacja Grantowa. Taka organizacja byłaby najlepszym źródłem i dotacji i informacji dla Państwa.

Zwracam Panu uwagę na kilka tylko źródeł, ale jest ich więcej, wszystko zależy od pomysłu i projektu, który Państwo przygotujecie dla dzieci. Polecam uwadze przewodnik po funduszach na wakacje dla dzieci:

Jeśli szukasz pieniędzy na organizację wypoczynku/wakacji dla grupy dzieci...

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej
życzę Panu i Pana współpracownikom powodzenia w realizacji marzeń i planów.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx