Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolenie Strażników Konsultacji

Jesteś pracownikiem lub działaczem organizacji pozarządowej z woj. małopolskiego, świętokrzyskiego lub lubelskiego? Chcesz prowadzić aktywny dialog z samorządem na temat ważnych lokalnych potrzeb i problemów? Chcesz zaangażować innych do udziału w konsultacjach społecznych? Chcesz wiedzieć, kiedy i w jaki sposób możesz domagać się przestrzegania Twoich praw obywatelskich? Zostań Strażnikiem Konsultacji!

 

Weź udział w dwudniowym szkoleniu dla organizacji pozarządowych z Małopolski, podczas którego dowiesz się:
- czym jest partycypacja społeczna i obywatelska,
- jakie są podstawy prawne i zasady prowadzenia konsultacji społecznych,
- w jakich sytuacjach samorząd musi zapytać obywateli o zdanie,
- jakie nowoczesne, warsztatowe metody konsultacji społecznych można stosować, by prowadzić efektywny  dialog z mieszkańcami i skutecznie rozwiązywać ich problemy,
- w jaki sposób możesz upomnieć się o swoje prawa, jeśli samorząd nie wywiązuje się ze swoich obowiązków,
- jak przekonać i zaangażować innych mieszkańców Twojej gminy do udziału w konsultacjach.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu pt. „Dyskutujmy – Decydujmy – Działajmy”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w szkoleniu szczególnie zapraszamy osoby z gmin uczestniczących w projekcie tj. w woj. małopolskim: Sucha Beskidzka, Jordanów, Zawoja, Maków Podhalański, Stryszawa, Bystra-Sidzina, Kęty i Gnojnik; w woj. lubelskim: Adamów, w woj. świętokrzyskim: Daleszyce.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty pobytu (noclegi, wyżywienie) i materiały szkoleniowe. Dojazd na miejsce szkolenia we własnym zakresie. Program szkolenia i formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 9.05.2014

 POKL MPiPS stopka

Attachments:
Download this file (SzkolenieNGO_program_15-16.05.2014.pdf)SzkolenieNGO_program_15-16.05.2014.pdf [ ] 360 kB
Download this file (szkolenieNGO_zaproszenie.pdf)szkolenieNGO_zaproszenie.pdf [ ] 248 kB
Download this file (szkolenieNGO_zgloszenie.doc)szkolenieNGO_zgloszenie.doc [ ] 656 kB

 

Źródło: http://www.mila.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx