Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sport w sieci

(aktualizacja grudzień 2020)

 

Organizacje sportowe - Poradnik - ngo.pl

Organizacje, instytucje, stowarzyszenia

Ministerstwo Sportu i Turystyki RP
Ministerstwo Sportu - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
 

Komisja Kultury Fizycznej i Sportu (KFS)
http://www.sejm.gov.pl/komisje/www_kfs.htm
Do zakresu działania Komisji należą sprawy kultury fizycznej i sportu.
 

Akademicki Związek Sportowy
http://www.azs.pl
AZS jest aktualnie najbardziej liczną organizacją akademicką działającą w wyższych uczelniach. Celem stowarzyszenia jest: rozwój kultury fizycznej, promocja zdrowego stylu bycia, wychowanie młodzieży w atmosferze sportu i aktywności fizycznej.
 

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
http://www.lzs.pl/
Zrzeszenie LZS jest powszechną organizacją działającą w zakresie sportu, rekreacji i turystyki na rzecz mieszkańców wsi i miast. LZS jest organizacją sportową propagującą sport na terenach wiejskich.

Polskie Stowarzyszenie Biegów
http://www.psb-biegi.com.pl/
Polskie Stowarzyszenie Biegów zrzesza organizatorów sportowych zawodów biegowych.
 

Klub Sportowa Polska
http://sportowapolska.eu
Klub Sportowa Polska jest organizatorem Programu Promocyjnego „budujemy Sportową Polskę”, w którym bierze udział ponad 880 gmin, miast i powiatów z całej Polski. Program ma na celu promocję w Polsce i w Europie tych miast, gmin i powiatów oraz ich prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów, którzy wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży, którzy rozumieją znaczenie bezpieczeństwa uprawiania sportu, którzy promują zdrowy, aktywny, bezpieczny styl życia, którzy w ten sposób tworzą otwarte i nowoczesne społeczeństwo europejskie. Patronat na Programem objął Pan Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego
http://www.msport.home.pl
Głównym Celem działania Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego jest rozwój sportu dzieci i młodzieży na terenie całego kraju oraz koordynacja działań wszystkich stowarzyszeń i organizacji członkowskich.
 

Polski Komitet Olimpijski
http://www.olimpijski.pl
Polski Komitet Olimpijski, zrodzony ze społecznego ruchu i skupiający wybitnych wolontariuszy życia sportowego i kulturalnego, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem związków i organizacji sportowych.
 

Centralny Ośrodek Sportu
http://www.cos.pl
Portal Centralnego Ośrodka Sportu, instytucji zarządzającej 6 największymi ośrodkami sportowymi w Polsce. Sportowcy swoją formę szlifują w ośrodkach COS w Spale, Cetniewie, Wałczu, Szczyrku, Zakopanem i Giżycku.


Instytut Sportu
http://www.insp.pl
Przedmiotem działania Instytutu jest:
* przeprowadzanie badań naukowych na rzecz sportu,
* zapewnienie udziału nauki w procesie przygotowania zawodników do startu w Igrzyskach Olimpijskich,
* opracowanie ekspertyz i wykonywanie usług dla organizacji i związków sportowych,
* przeprowadzenie analiz antydopingowych zgodnie z odnośnymi przepisami,
* projektowanie i konstrukcja urządzeń pomiarowych na rzecz sportu,
* certyfikacja wyrobów dla sportu i rekreacji.
 

Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
https://bg.awf.wroc.pl/ 
Zakres tematyczny biblioteki: wychowanie fizyczne i sport, turystyka i rekreacja, rehabilitacja ruchowa, nauki przyrodnicze, nauki humanistyczne i społeczne w aspekcie kultury fizycznej (anatomia, antropologia, biochemia, biologia, biomechanika, filozofia, fizjologia, higiena i promocja zdrowia, medycyna, pedagogika, psychologia, socjologia)
 

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS
http://www.cross.org.pl/
Podstawowy cel działania Stowarzyszenia to: rozwijanie i organizacja powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku inwalidów wzroku.
 

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji
http://www.far.org.pl
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji od 1988 roku prowadzi kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób z trwałymi uszkodzeniami rdzenia kręgowego poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych
http://www.sson.pl
Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest aktywizacja osób niepełnosprawnych ruchowo (w tym szczególnie poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego) poprzez sport.
 

Fundacja Tacy Sami
http://www.tacysami.org.pl
Celem Fundacji jest wspieranie działalności dążącej do wyrównania szans wszystkich ludzi, a szczególnie osób niepełnosprawnych w obszarze kultury, nauki, sportu i rekreacji oraz zawodowym.
 

Stowarzyszenie sportowo rehabilitacyjne "START"
http://www.start.org.pl/ 
Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów "START" w Poznaniu jest prekursorem polskiego sportu osób niepełnosprawnych.
 

Olimpiady Specjalne
http://www.olimpiadyspecjalne.pl
Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z upośledzeniem umysłowym w wieku, co najmniej ośmiu lat, całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w całym szeregu dyscyplin olimpijskich. Zapewnia im to ciągły rozwój sprawności fizycznej, daje możliwość demonstrowania odwagi, doświadczenia radości i dzielenia się nagrodami, umiejętnościami i przyjaźnią z rodzinami, innymi zawodnikami Olimpiad Specjalnych i społecznością lokalną.

***

 

6 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx