Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

 

Szanowna Pani,

rzeczywiście nasza Fundacja Wspomagania Wsi wspierała kiedyś budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ale program został już zakończony.

Proponuję sprawdzić następujące źródła:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  - proszę sprawdzić listę zadań/przedsięwzięć priorytetotowych swojego Funduszu Wojewódzkiego na rok 2011 albo jeszcze na rok 2010 - i zapytać bezpośrednio w Funduszu jakie ma Pani możliwość otrzymania dotacji/pożyczki na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków - jak się domyślam mieszka Pani na wsi, może to być argument dla Funduszu.
  • Zapytać w swoim urzędzie marszałkowskim o wsparcie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego - czy jest taka ścieżka wsparcia? Każdy RPO różni się jeśli chodzi o priorytety wsparcia, zależnie od województwa. Te priorytety wsparcia są dostępne na stronach internetowych poszczególnych urzędów marszałkowskich. Może też Pani pytać w punktach informacyjnych o funduszach europejskich, adresy są na stronie - www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Dużo zależy od tego, czy mieszka Pani na wsi, czy jest Pani rolnikiem, czy prowadzi Pani działalność agroturystyczną itd. Bo np. gdyby Pani chciała modernizować gospodarstwo, albo jako - mieszkanka wsi - rozpoczynać jakąś działalność nierolniczą - może Pani korzystać z dotacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z działania Działanie 3.1. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, lub Działanie 3.4. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - proszę pytać w Agencji Modernizacji i Rozwoju Rolnictwa, w najbliższym oddziale powiatowym/ regionalnym tej Agencji w pobliżu miejsca Pani zamieszkania.

Wtedy w ramach modernizacji gospodarstwa albo w biznesplanie działalności gospodarczej w miejscu Pani zamieszkania może Pani uwzględnić koszty budowy takiej oczyszczalni.

Może trzeba się też przyjrzeć pożyczkom i kredytom z Fundusz Mikro www.funduszmikro.pl

lub Banku Ochrony Środowiska - www.bosbank.pl - kredyty na urządzenia i wyroby służące ochronie środowiska.

Nie znam innych możliwości dofinansowania tego przedsięwzięcia.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej pozdrawiam,

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx