Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze na projekt o charakterze społecznym na wsi realizowany przez małe przedsiębiorstwo

 

PYTANIE:

Mam pytanie. Mój mąż rozpoczął prowadzenie działalności gospodarcze na terenie gminy wiejskiej koło Warszawy. Jest to bardzo nietypowy rodzaj działalności, ale niestety nie jesteśmy żadną organizacją pozarządową, ani pożytku publicznego, więc chciałam tak naprawdę zapytać, czy mamy jakieś szanse na pozyskanie z jakiegoś funduszu środków na organizację imprezy kulturalnej, promującej oczywiście tę działalność, ale również będącej formą wsparcia i reedukacji dla osób z tamtego terenu? Ten obszar to bardzo biedna gmina, gdzie jest wysoki współczynnik bezrobocia i niestety duże umiłowanie alkoholu. Czy przy założeniu zaangażowania miejscowej ludności przy realizacji projektu można liczyć na jakieś dofinansowanie?

Pozdrawiam,

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,
po pierwsze przepraszam, że dopiero dziś odpisuję na Pani pytanie. Proszę mi jednak napisać coś więcej np. czy mąż/Pani jesteście rolnikami? Czy chodzi o wypromowanie firmy męża? Jaki to rodzaj działalności, proszę coś więcej mi napisać (jakiś kierunek). Choć mam bardzo mało informacji od Pani, to podejrzewam, że mąż może ubiegać się o dotację na rozwój firmy, w tym jej promocję, z któregoś programu unijnego (PROW - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Mazowieckiego itd.) i wcale nie musi być ta działalność związana ze sprawami społecznymi we wsi. Wystarczy np. że firma prowadzić będzie działalność na terenach wiejskich albo/i że Państwo mieszkacie na wsi, albo/i jesteście rolnikami.

Jeśli zaś chodzi o przygotowanie projektu, którego celem będzie np. jakaś zmiana społeczna we wsi przez firmę męża, to zawsze można nawiązać współpracę z lokalną organizacją (umowa o współpracy) i złożyć taki projekt w partnerstwie do wybranego źródła finansowania - ta opcja może okazać się dla Państwa bardziej interesująca jeśli chodzi o liczbę możliwych źródeł. Jednakże trudno mi precyzyjnie Państwu wskazać źródła, gdyż mam za mało inforamcji o rodzaju przedsięwzięcia i typie działalności gospodarczej i itp.

W imieniu Redakcji Witryny Wiejskiej
serdecznie pozdrawiam i proszę ew. o e-mail.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx