Przedłużony nabór zgłoszeń na pierwszy Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Udział różnorodnych grup w życiu społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania. Z tym tematem zmierzą się uczennice i uczniowie szkół średnich – uczestnicy pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ, który organizują Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie.

Wszystkie twarze USA. Amerykanistyczne spotkanie w Krośnie

Jeśli chcesz zacząć poznawać Amerykę od podszewki, najlepiej po prostu tam będąc, to wydarzenie jest dla Ciebie.

Jak wyjechać na projekt edukacyjny do USA będąc młodą osobą?

Stany Zjednoczone Ameryki to wielobarwna mozaika, która powstała w zaskakująco krótkim czasie. W tym kraju spotyka się tak wiele kultur, że nie sposób powiedzieć, co to właściwie znaczy, że coś jest amerykańskie. Najlepiej przekonać się samemu. Zapraszamy na Wieczór amerykański w Centrum Młodzieżowym Międzyczas.

Gwiezdne wojny i diamentowe asteroidy. Ameryka w kosmosie w XX, XXI i XXII wieku [WYKŁAD I ROZMOWA]

Czy widok XIX-wiecznych osadników ciągnących na zachód Ameryki Północnej i potężnych rakiet wynoszących ludzi w kosmos mają ze sobą coś wspólnego? Dlaczego bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy patrzeć w górę i obserwować, co dzieję się w najbliższej nam przestrzeni kosmicznej? Zapraszamy na wykład Piotra Szyi, jurora w konkursie I Know America, i dyskusję pn. „Gwiezdne wojny… Czytaj dalej Gwiezdne wojny i diamentowe asteroidy. Ameryka w kosmosie w XX, XXI i XXII wieku [WYKŁAD I ROZMOWA]

Jesteś nastolatkiem? Możesz tam przyjść z ulicy i robić coś, albo robić nic. Centrum Młodzieżowe Międzyczas

Zapraszamy do wysłuchania historii grupki młodych osób z Mińska Mazowieckiego, która chcąc spotykać się w bezpiecznej przestrzeni wzięła sprawy w swoje ręce i powołała do życia Centrum Młodzieżowe Międzyczas. Działające od czerwca 2021 r. młodzieżowe miejsce stworzone przez młodych dla młodych to jedna z niewielu tego typu instytucji w Polsce.

Chcesz, żeby młode osoby działały społecznie? Zatrzymaj się i zacznij ich słuchać

Niech rękę podniesie ten, kto zorganizował działanie dla młodzieży, na którym próżno było szukać młodych. Całą sprawę można skwitować stwierdzeniem – jak zwykle młodym się nie chce. Czy tak jest w istocie? Betty, Helena i Inka, młode liderki ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska, które na XX Spotkaniu Organizacji w Starych Jabłonkach prowadziły warsztat „Młodzi recenzują”, twierdzą… Czytaj dalej Chcesz, żeby młode osoby działały społecznie? Zatrzymaj się i zacznij ich słuchać

Program XX Spotkania w Starych Jabłonkach

Program Spotkania w Starych Jabłonkach to seria rozmów, warsztatów i sesji, gdzie uczestnicy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

XX Spotkanie w Starych Jabłonkach na zdjęciach

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z XX Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Starych Jabłonkach. Artykuł będzie aktualizowany codziennie wieczorem.

„Ku chwale sołectwa”. II Edukacyjne Spotkanie Sołtysów i Sołtysek

Ponad 60 sołtysów i sołtysek z całej Polski wzięło udział w II Edukacyjnym Spotkaniu Sołtysów i Sołtysek w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi. Projekt umożliwiający sołtysom_kom przede wszystkim pierwszej kadencji wzmocnienie swoich kompetencji oraz sieciowanie z innymi sołtysami wrócił po dwóch latach.

Chiny. Państwo, cywilizacja, kultura strategiczna, cesarstwo /prof. Bogdan Góralczyk

Czym Chiny różnią się od innych państw, jak myślą ich elity, czy mieszkańcy Chin to obywatele, jak Chińczycy widzą świat, jak widzą obecny konflikt, czy chcą zniszczyć USA?

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!