Jak powołać młodzieżową radę i wspierać jej rozwój?

Webinarium Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego.

20 lat Święta Drzewa

20 lat Święta Drzewa z M. Ostaszewską, M. Popławską i J. Owsiakiem.

Ukraina, Rosja, Polska – historia, teraźniejszość, przyszłość

Debata przeprowadzona w ramach 26. Festiwalu Nauki, Warszawa [wrzesień 2022] Artykuł Ukraina, Rosja, Polska – historia, teraźniejszość, przyszłość pochodzi z serwisu Wszechnica.

Konsekwencje terytorialne rosyjskiej agresji na Ukrainę

Debata w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN [październik 2022] Artykuł Konsekwencje terytorialne rosyjskiej agresji na Ukrainę pochodzi z serwisu Wszechnica.

Wojna światowa coraz bliżej?

Decyzja Rosji o częściowej mobilizacji i o referendach na zajętych terenach to kolejne kroki eskalacyjne ze strony Rosji. [wrzesień 2022] Artykuł Wojna światowa coraz bliżej? pochodzi z serwisu Wszechnica.

Kto chętny do pieczenia chleba – wołanie z Eko Złotnej

Drogie pieczywo? Upiecz sam,  pomogę. Tak w skrócie można ująć program nauki pieczenia chleba zwykłych jego zjadaczy. A kto chętnie pomoże ? Rolnik, zarazem młynarz, a także  piekarz, właściciel ekologicznego gospodarstwa – Bohdan Stankiewicz. Właśnie wrócił do swojego gospodarstwa w Złotnej z Targów Natura Food w Łodzi z dyplomem i medalem zdobytym w ekologicznym plebiscycie… Czytaj dalej Kto chętny do pieczenia chleba – wołanie z Eko Złotnej

„Sołtyski” – kobieca siła w polskim Internecie

Są dowodem na to, że aktywność na terenach wiejskich ma dziś twarz kobiety. Od niedawna posiadają swoje miejsce w sieci – to facebookowa grupa „Sołtyski”, gdzie panie piastujące tę funkcję znajdą wiedzę, pomysły i inspiracje do działania, wzajemne wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu sołeckich problemów. Internetowy projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, po zaledwie kilkunastu… Czytaj dalej „Sołtyski” – kobieca siła w polskim Internecie

Rusza nabór zgłoszeń na pierwszy Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Udział różnorodnych grup w życiu społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania. Z tym tematem zmierzą się uczennice i uczniowie szkół średnich – uczestnicy pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ, który organizują Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie. Nabór zgłoszeń trwa do 26 października 2022 r.

Konflikt o Górski Karabach – perspektywa światowa

Próba zbudowania mapy konfliktu o Górski Karabach [wrzesień 2022] Artykuł Konflikt o Górski Karabach – perspektywa światowa pochodzi z serwisu Wszechnica.

Troski i marzenia sołtysa

Porozmawiamy o sprawach zazwyczaj kojarzonych z funkcją sołtysa: funduszu sołeckim i świetlicy, ale też tych mniej oczywistych, jak dbałość o przyrodę lub zwierzęta. [wrzesień 2022] Artykuł Troski i marzenia sołtysa pochodzi z serwisu Wszechnica.

Generated by Feedzy

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!