Zatrucia pokarmowe latem

Zatrucia pokarmowe zdarzają się bardzo często i zwykle mają łagodny przebieg, choć sporadycznie mogą być nawet śmiertelne. Problemem są konsekwencje oraz powikłania zatrucia pokarmowego, czyli odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe, zaostrzenie współistniejących chorób przewlekłych, rzadziej ciężkie zaburzenia metaboliczne i rozsiew zakażenia jelitowego. Rozpoznanie przyczyny zatrucia pokarmowego jest łatwiejsze, jeśli więcej osób jadło te same potrawy i ma podobne objawy. Większość… Czytaj dalej Zatrucia pokarmowe latem

Mapuj pomoc – ogólnopolska baza placówek, które aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Fundacja CultureLab tworzy ogólnopolską bazę placówek, które aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy.

Multimedialny raport klimatyczny TOGETAIR

Ponad 150 artykułów od niezależnych ekspertów, materiały video oraz infografiki, w wersji polskiej i angielskiej, a także tematyka dotycząca nie tylko ochrony środowiska, ale i polskiej polityki klimatycznej oraz tego co każdy może zrobić dla środowiska – tak w skrócie można podsumować multimedialny Raport Klimatyczny TOGETAIR.

Dąb Fabrykant z Łodzi został Drzewem Roku 2022!

Tegoroczną edycję konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja wygrał Dąb Fabrykant w Łodzi, zdobywając 5559 głosów internautów! To jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce i wizytówka miasta. Jeden z jego konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów, co robi niesamowite wrażenie na przechodniach. Wiosną każdego roku przyciąga do siebie tłumy ludzi chcących oglądać… Czytaj dalej Dąb Fabrykant z Łodzi został Drzewem Roku 2022!

Wakacje w Polsce

Wakacje, urlop – niezależnie jakiej długości, to odpoczynek nie tylko dla ciała (o tym kiedy indziej), ale także dla duszy. A dusza raduje się tym, co piękne, ciekawe, nieoczywiste. Zapraszamy więc na wycieczkę po nieoczywistych miejscach w całej Polsce. Tam, gdzie można nakarmić wiele zmysłów na raz i dokonać różnych odkryć.

Kobiety wiejskie: jak zmieniła się Polska i Polki

Jest rok 1925. Nad zmęczoną pracą i zrozpaczoną po stracie dziecka młodą kobietą pochyla się jej babka. „Nie płacz, moje dziecko. Każda kobieta to jest niewolnica, to i ty nie będziesz wybrana” – mówi.

Białoruś w cieniu Ukrainy / Paweł Łatuszka

Zapraszamy na rozmowę z Pawłem Łatuszką, białoruskim ambasadorem i dyplomatą.

IV Europejskie Forum Rolnicze – główne wnioski

Bezpieczeństwo żywnościowe Polski i UE niezagrożone, niepewna przyszłość wielu regionów świata oraz konieczność odłożenia w czasie realizacji strategii Zielonego Ładu – to główne wnioski płynące z Europejskiego Forum Rolniczego 2022.

Polityka zagraniczna w pytaniach i odpowiedziach

Zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym Markiem Nowakowskim. [5 czerwca 2022r; 2 godziny 7 minut] Artykuł Polityka zagraniczna w pytaniach i odpowiedziach pochodzi z serwisu Wszechnica.

Szczyt w Madrycie – NATO w zmieniającym się świecie

Z ambasadorem Markiem Nowakowskim rozmawia Piotr Szczepański [30 czerwca 2022, 2 godziny 3 minuty] Artykuł Szczyt w Madrycie – NATO w zmieniającym się świecie pochodzi z serwisu Wszechnica.

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!