„Otwarta, demokratyczna, zielona” – dołącz do akcji!

akcja

Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję organizowaną w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny! 50 organizacji lub partnerstw, które zgłoszą się do akcji jako pierwsze, weźmie udział w konkursie na najlepszą relację. Nagrodą jest wizyta studyjna w Norwegii.

O akcji

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie organizacje i instytucje (w tym zwłaszcza: organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki i samorządy), a także grupy nieformalne, działające lokalnie na terenie Polski, przynajmniej częściowo poza m.st. Warszawą.

Zachęcamy Was do przeprowadzenia w swoich społecznościach kolejnych działań na rzecz bardziej otwartej, demokratycznej i zielonej Polski (oraz Europy!). Możecie skorzystać z gotowych scenariuszy albo zaproponować swoją własną aktywność.

Namawiamy również do zaproszenia do współpracy innych lokalnych instytucji czy grup nieformalnych. Może w Waszej okolicy jest np. organizacja pozarządowa, która chętnie się włączy w akcję razem z Wami?

 

Konkurs na najlepszą relację

50 organizacji lub partnerstw, które zgłoszą się do udziału w akcji jako pierwsze, weźmie udział w konkursie. W ramach konkursu wybierzemy pięć najlepszych relacji. Ocenie podlegać będzie zarówno sposób realizacji działania, w tym ewentualna współpraca partnerska, jak i sama relacja – jej oryginalność, atrakcyjność, kreatywność twórców.

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni możliwością udziału w wizycie studyjnej w Norwegii między 21 a 25 października 2024 (daną organizację lub partnerstwo będą mogły reprezentować maksymalnie trzy osoby). Podczas wizyty będzie można odwiedzić organizacje i instytucje działające w Norwegii na rzecz włączenia społecznego, budowania kultury demokratycznej oraz ochrony środowiska. Jako organizatorzy pokryjemy, oczywiście, koszty związane z udziałem osób uczestniczących w wizycie oraz zapewnimy obecność osoby tłumaczącej.

Zgłoś się do akcji już teraz!

 

Co zrobić w ramach akcji?

W ramach akcji możecie przeprowadzić w swojej społeczności moderowaną rozmowę zgodnie z jednym z gotowych scenariuszy:

 

Pod adresem jakrozmawiac.org.pl/biblioteka/ znajdziecie nagrania webinariów omawiających te scenariusze i wprowadzających do poszczególnych tematów. Zachęcamy też do zapoznania się z publikacją “Model budowania dialogu krok po kroku”, która będzie przydatna w prowadzeniu rozmowy.

Jeśli macie jednak pomysł na swoje własne działanie w obszarze włączenia społecznego i przeciwdziałania wykluczeniu, budowania kultury demokratycznej i/lub ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu – też możecie je zrealizować! Nie narzucamy sztywnych ram, to może być spotkanie, warsztat, happening czy inne wspólne działanie w lokalnej społeczności.

Pamiętajcie, aby w mediach społecznościowych oznaczać profil naszego Programu (@aktywniobywateleregionalny) oraz zamieszczać hasztag #OtwartaDemokratycznaZielona – dzięki temu będziemy śledzić Wasze działania. Poniżej zamieszczamy też gotowe materiały graficzne (grafiki do mediów społecznościowych i wzory plakatów) do pobrania i wykorzystania.

 

Przebieg akcji

  1. Do 6 sierpnia 2024 roku organizacje / partnerstwa wypełniają formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://bit.ly/OtwartaDemokratycznaZielona – liczy się czas, bo pierwsze 50 organizacji lub partnerstw, które zgłoszą się do akcji, weźmie udział w konkursie na najlepszą relację.
  2. Do 5 dni roboczych po przesłaniu zgłoszenia organizatorzy przesyłają informację o zakwalifikowaniu się do udziału w akcji.
  3. Do 6 września 2024 roku organizacje / partnerstwa mają czas na:
    a) zorganizowanie w lokalnej społeczności (przynajmniej częściowo poza m.st. Warszawą) minimum jednego działania związanego z co najmniej jednym z tematów przewodnich akcji (tj.: włączeniem społecznym i przeciwdziałaniem wykluczeniu, budowaniem kultury demokratycznej, ochroną środowiska i przeciwdziałaniem zmianom klimatu);
    b) nadesłanie do organizatorów za pomocą udostępnionego w sierpniu formularza online linku do relacji z działania zamieszczonej w Internecie (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów, np. na stronie WWW organizacji, jej profilu na portalu społecznościowym Facebook czy kanale na YouTube).
  4. Do 16 września 2024 roku organizatorzy konkursu wyłonią pięć najciekawszych relacji.

 

Do pobrania:
Regulamin akcji
Pakiet materiałów graficznych (ZIP)

Kontakt:
e-mail: komunikacjaeog@frsi.org.pl (prosimy o wpisanie w temat: Otwarta, demokratyczna, zielona)
telefon: +48 722-002-115 lub +48 722-002-019

 

Źródło: https://aktywniobywatele-regionalny.org.pl/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Województwo mazowieckie
01.07.2024
- 17.07.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024
Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Województwo mazowieckie
01.07.2024
- 17.07.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!