Szkoła Edukacji – ruszyła rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe

szkola edukacji
Jeśli…od zawsze chcesz być nauczycielem, ale dotąd nie było okazji, kończysz studia i szukasz swojej drogi, pracujesz w korporacji, ale chcesz coś zmienić, wracasz na rynek pracy po urlopie rodzicielskim, już pracujesz w szkole, ale czujesz, że czegoś Ci brakuje… to Szkoła Edukacji jest dla Ciebie idealnym miejscem! Czekamy ze stypendium, darmowym akademikiem, a przede wszystkim z wyjątkowym programem studiów, opartym na relacjach, praktyce i refleksji. Aplikuj już dziś!

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to wyjątkowe w skali Polski studia podyplomowe dla przyszłych i już aktywnych zawodowo nauczycieli. Dają one możliwość zdobycia uprawnień nauczycielskich do nauczania:
  • języka polskiego
  • matematyki
  • historii i WOS
  • biologii z przyrodą

Studia rozwijają kompetencje pedagogiczne, dydaktyczne, wychowawcze i interpersonalne.

Nauka w Szkole Edukacji ma nietypowy charakter: są to studia podyplomowe, a zarazem dzienne. Trwają dokładnie 10 miesięcy – rozpoczynają się w drugim tygodniu września, a kończą w pierwszym tygodniu lipca. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Przed południem studenci biorą udział w praktykach w szkołach, natomiast po południu w zajęciach prowadzonych przez kadrę w siedzibie Szkoły Edukacji na Kampusie Ochota UW. Studia łączą teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach i wykorzystują metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University.

Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności studenci i studentki mogą liczyć nie tylko na bezpłatne studia podyplomowe, ale także na bezpłatne miejsce w Domu Studenta oraz stypendium wynoszące do 2500 zł miesięcznie.

 

Rekrutacja

Kandydat rejestruje się w IRK. Udział w rekrutacji jest bezpłatny.

 

Harmonogram rekrutacji

Termin rejestracji w systemie IRK: 21.05.2024 – 01.07.2024.

Rozmowa kwalifikacyjna: 21.05.2024 r. – 04.07.2024 r. (prowadzone na bieżąco, po indywidualnym umówieniu się)

Termin ogłoszenia wyników: 05.07.2024 r., godz. 20:00

Przyjmowanie dokumentów: do 09.09.2024 r.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!