Latarnik Wyborczy – sprawdź z kim jest Ci po drodze

WW - obrazek wyróżniający(45)

Porównaj własne poglądy polityczne z programami komitetów różnych partii politycznych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, która partia najlepiej reprezentuje Twoje poglądy wejdź na stronę Latarnika Wyborczego i przeprowadź szybki test. Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się, do kogo jest Ci najbliżej w wyborach europejskich 2024 r.

Latarnik Wyborczy to serwis, który umożliwia łatwe porównanie własnych poglądów z odpowiedziami udzielonymi przez komitety wyborcze.

Strona ta jest neutralna politycznie i działa od 2005 roku przy okazji wszystkich wyborów powszechnych (z wyjątkiem wyborów samorządowych). Podobne narzędzia oparte o ten sam mechanizm działają równolegle w wielu krajach Europy i świata.

Latarnik Wyborczy  pozwala na sprawdzenie swoich poglądów i porównanie ich z deklaracjami wyborczymi komitetów różnych partii politycznych biorących udział w wyborach poprzez wzięcie udziału w krótkiej ankiecie on-line.

Otrzymane wyniki są przedstawiane jako wykres procentowej zgodności odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami komitetów. W ten sposób dowiadujemy się, jak nasze poglądy korespondują z programami komitetów wyborczych partii politycznych biorących udział w wyborach i do którego z nich jest nam najbliżej.

Latarnik Wyborczy to inicjatywa Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

Strona jest dostępna pod adresem: Latarnik Wyborczy – Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!