Imig – wsparcie prawne on-line dla migrantów i migrantek

IMIGzaja

Imig to serwis internetowy Stowarzyszenia Interwencji Prawnej powstały z myślą o pomocy osobom uchodźczym znajdującym się na terenie Polski.

Serwis oferuje kilka podstawowych funkcjonalności, które bardzo ułatwią poruszanie się po meandrach zawiłości prawnych związanych z legalizacją pobytu w Polsce. Serwis dostępny jest w 4 językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Pomoc w wypełnieniu formularza

W tym miejscu oferowana jest pomoc w wypełnianiu wniosku o zezwolenie na pobyt w Polsce.

Do wyboru są trzy wnioski:

Zezwolenie na pobyt czasowy

Zezwolenie na pobyt stały

Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE

Za pośrednictwem serwisu nie da się wypełnić wniosku on-line, ani złożyć się go w urzędzie, natomiast można pobrać druki wniosków i skorzystać z dokładnych instrukcji dotyczących ich prawidłowego wypełnienia.

 

Test – sprawdź swoje opcje legalnego pobytu

Test pomaga osobom, którym kończy się legalny czas pobytu w Polsce w ustaleniu, jakie stoją przed nimi możliwości legalizacji dalszego pobytu. W ciągu kilku minut dowiedzą się jak działać, aby przedłużyć swój legalny pobyt w Polsce.

 

Pomoc w napisaniu pisma

Autorzy – doświadczeni prawnicy i prawniczki specjalizujący się w prawie migracyjnym – przygotowali wzory pism często używanych w postępowaniach migracyjnych. Poprzez udzielenie odpowiedzi na zadane pytania, pisma zostaną dostosowane do konkretnych potrzeb osób poszukujących pomocy. Tak przygotowany, gotowy dokument będzie można pobrać, wydrukować i złożyć w urzędzie lub sądzie.

 

Serwis dostępny jest pod adresem: https://interwencjaprawna.pl/imig/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!