Klucz do świata, czyli angielski nie tylko w szkole… /Justyna Kowalczyk i Piotr Szczepański

english2

Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach podstawowa kompetencja ludzi nie tylko młodych. Bez tej umiejętności młodzi Polacy nie będą w stanie konkurować ze swoimi rówieśnikami z krajów europejskich. Można powiedzieć, że bez społeczeństwa dwujęzycznego raczej nigdy nie wydobędziemy się z pułapki średniego rozwoju, nie przestaniemy być półperyferią.

Polacy nie będą uczestniczyć w międzynarodowych konferencjach, pracować w międzynarodowych zespołach, a niektórzy Politycy (którzy sami ani me ani be w obcym języku) będą nas straszyć obcymi, którzy chcą pozbawić nas suwerenności.

Co zatem (oprócz dwóch godzin w szkole) można zrobić by angielski i w ogóle nauka języków obcych stała się „sexy’, by lepiej uczono ich w szkole, by rodzice wspierali swoje dzieci w poznawaniu angielskiego, a może też jak przekonać całą wieś by poznawała angielski…

O tym będę rozmawiał z Justyną Kowalczyk, koordynatorką programu English Teaching. Programu prowadzonego przez Nidzicką Fundację Rozwoju, a finansowaną i wymyśloną przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!