Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

volunteer-7096520_1280

Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1985 roku, obchodzimy 5 grudnia, jako międzynarodowe święto, dedykowane docenianiu i promowaniu pracy wolontariuszy na całym świecie. To czas, kiedy hołdujemy tym, którzy bezinteresownie i dobrowolnie pomagają innym ludziom, zwierzętom i środowisku naturalnemu.

Wolontariusze angażują się w różnorodne obszary działalności, obejmujące pomoc humanitarną, medycynę, prawa człowieka, edukację, kulturę, sport, ekologię i wiele innych. Ich poświęcenie przynosi korzyści zarówno tym, którym pomagają, jak i samym wolontariuszom, rozwijając ich umiejętności, umożliwiając nawiązywanie nowych znajomości i dając satysfakcję z czynienia dobra.

Wolontariat jest istotnym elementem społeczeństwa obywatelskiego i demokratycznego, stanowiąc jednocześnie sposób na realizację własnych pasji i zainteresowań. Każdy ma szansę zostać wolontariuszem i wnosić swój wkład w poprawę jakości życia innych.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim wolontariuszom za ich pracę i oddanie, a także do zachęcania innych do podjęcia tej szlachetnej i cennej roli.

 

Drodzy Wolontariusze, Dziękujemy za Waszą nieocenioną pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Życzymy Wam siły, wytrwałości i radości w Waszej misji. Pamiętajcie, że Wasza praca ma ogromne znaczenie. Dziękujemy Wam za to, co robicie każdego dnia.

Zespół redakcyjny Witryny Wiejskiej

 ***

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem

Wolontariat w pięciu krokach. Poradnik dla liderów organizacji wiejskich

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!